Zavřít reklamu

S úniky informací má Apple v posledních letech velké problémy. Nejenže musí řešit vynášení detailů o jeho plánech v dodavatelském řetězci, ale musí se potýkat i s vlastními chybami, které mnohdy lecco také odhalí. Jedné takové se dopustil i v 7. betě iOS 13, kterou vypustil dnes zhruba před dvěma hodinami. Ta totiž obsahuje datum představení letošních iPhonů.

Portál iHelp BR narazil v kódu bety na odkaz na obrázek zachycující domovskou obrazovku bezrámečkového iPhonu, kterým bude zřejmě některý z chystaných modelů pro letošek. Tento obrázek je pojmenován jako “HoldForRelease”, z čehož lze usuzovat, že do systému tak úplně alespoň v tuto chvíli nepatří. Na obrázku je navíc zcela zřetelně zaznamenáno datum úterý 10.. Měsíc a rok sice logicky na obrázku domovské obrazovky vidět není, avšak vzhledem k tomu, že se s ohledem na představení letošních iPhonů již dlouho spekuluje nad úterým 10. září, je více než pravděpodobné, že ono úterý 10. z obrázku je právě tímto úterý. Právě v tento den tak na 99,9 % Apple představí své iPhony. 

iphone-11-event

Tuto dedukci si můžeme dovolit z jednoho prostého důvodu. Když se podobné obrázky objevily v minulosti, vždy se jejich datum shodovalo s datem představení nových iPhonů. Například vloni unikl obrázek s datem 12. září, na které nakonec skutečně připadlo i představení iPhonů XS a XR. Dnešní únik tak lze víceméně považovat za oznámení data představení, které však oficiálně Apple potvrdí až na konci srpna. Podle nás si ale už 10. září klidně zakroužkovat v diáři můžete. 

Související články

Dnes nejčtenější

.