Zavřít reklamu

Většinou sice informujeme o frenetických akcích, rozmanitých RPG nebo kouzelných adventurách, ale tentokrát mu máme něco z trochu jiného soudku. Warhammer Combat Cards je zajímavá karetní hra, která vám na stůl vyloží celé univerzum Warhammeru 40,000 a nabídne vám unikátní pohled na to, jaké je to strategizovat a nevrhat se po hlavě do lítých bojů. Sice se titul až nápadně inspiruje u konkurenčního Hearthstonu, ale v tomto případě to vůbec není na škodu. Ba právě naopak.

Původně hra měla fungovat jako nesouvisející spin-off, ale nakonec se stala duchovní adaptací reálné karetní hry Citadel Combat Cards, jež vyšla již v 80. letech. Od té doby na západě nasbírala statisíce a miliony fanoušků, což studia Well Played Games a Flaregames vedlo k tomu, aby vytvořila herní ekvivalent, jenž by ideálně měl konkurovat populárnímu Hearthstonu. Na rozdíl od něj však titul pojímá celé univerzum Warhammeru a nabízí fanouškům shledání se starými známými postavami, různorodé frakce a herní mechaniky věrné předloze. Jak budete balíčky karet míchat je jen a pouze na vás, což hře dodává taktický nádech a donutí vás uvažovat nad tím, jaký další krok provedete.

Nemusíte však soupeřit pouze proti umělé inteligenci nebo živým hráčům, budoucí aktualizace budou doplňovat příběhové eventy, jenž budou časově omezené a doslova vám pořádně zamíchají kartami. Abyste se jich totiž mohli zúčastnit, budete se muset zbavit jedné frakce, což vám donutí využít zcela jinou a možná ne tak účinnou taktiku. Samozřejmě nebude chybět atmosférický hudební doprovod, povedené animace a neustálý přísun obsahu, který vás k obrazovce na nějakou dobu přiková. Hratelnost se nicméně inspirovala právě u Hearthstonu, takže žádné speciality nečekejte. Pokud jste již hráli jakoukoliv mobilní karetní hru, ve Warhammer Combat Cards se budete cítit jako doma. Drsný svět Warhammeru však můžete okusit na vlastní kůži, hra je k mání zdarma na App Store.

Související články

Dnes nejčtenější

.