Zavřít reklamu

Jak jistě víte, tak v současné době aplikace Zprávy, potažmo funkce iMessage, nepodporuje psaní formátovaných zpráv. Možná jste si v minulých týdnech na našem magazínu všimli, že zprávy lze vcelku jednoduše formátovat například na Facebooku, či na WhatsAppu – Apple se však touto cestou nevydal a nechce, aby uživatelé zprávy formátovali. I přesto však existuje jeden trik, pomocí kterého můžete text iMessage formátovat. I když, do formátování má tenhle trik celkem daleko, ale prostě a jednoduše – část zprávy můžete napsat tučně. Pokud vás zajímá, jak na to, tak si rozhodně přečtěte tento článek až do konce.

Jak napsat část zprávy v iMessage tučně

Abyste mohli část zprávy v iMessage napsat tučně, tak prvně potřebujete v nastavení aktivovat jednu funkci. Otevřete tedy nativní aplikaci Nastavení a sjeďte níže, dokud nenarazíte na záložku Zprávy, kterou rozklikněte. V nastavení zpráv je nutné, abyste opět sjeli níž, kde se nachází funkce s názvem Zobrazit pole Předmět. Tato funkce je ve výchozím nastavení deaktivována, a proto ji musíme aktivovat. Po aktivaci se přesuňte do aplikace Zprávy a rozklikněte si osobu, které chcete poslat iMessage. Jakmile tak učiníte, tak si můžete všimnout, že se v poli pro psaní zprávy nově objevila i kolonka Předmět. Cokoliv, co napíšete do kolonky Předmět, se zobrazí v horní části zprávy a hlavně se zobrazí tučně. Jakmile budete mít zprávu i s předmětem napsanou, tak stačí zprávu odeslat.

Souvisejíci

Je škoda, že možnost tučného textu nemáme kdekoliv uprostřed zprávy. Polem Předmět jsme tučným textem limitování pouze na začátek zprávy. Pokud tedy potřebujete druhé osobě sdělit něco důležitého, tak je nutné, abyste to uvedli hned na začátek, popřípadě abyste uvedli předmět, který vaši zprávu co možná nejlépe vystihuje. Je velice nepravděpodobné, že by se někdy Apple v budoucnu uchýlil v operačním systému iOS k možnosti formátovat text. Proto je tohle jediná možnost, pomocí které můžete příjemce informovat o něčem důležitém.

Související články

Dnes nejčtenější

.