Zavřít reklamu

Recenzí na různé powerbanky se na našem magazínu objevilo už doopravdy mnoho. Některé powerbanky jsou určené jen pro nabití telefonu, s jinými zase můžete nabít klidně i MacBook. Zpravidla platí, že čím větší kapacita, tak tím větší tělo powerbanky je. Pořád se však jedná o powerbanky na klasická zařízení. Co ale naše Apple Watch? Ty také neběží na vzduch a potřebují pravidelně dobíjet, většinou po jednom, či dvou dnech. Pokud se tedy chystáte na cesty, tak si s sebou musíte sbalit nabíjecí kabel společně s adaptérem. To jsou hned další dvě věci, které při cestování můžete ztratit. Naštěstí je tu ale společnost Belkin, která zkonstruovala perfektní miniaturní powerbanku pro Apple Watch s názvem Boost Charge. Pojďme se tedy na powerbanku v rámci této recenze podívat.

Oficiální specifikace

Tato powerbanka je určená jen pro dobíjení Apple Watch, žádné jiné zařízení s ní tedy nenabijete. Vzhledem k její velikosti, která je přesněji 7,7 cm × 4,4 cm × 1,5 cm, ji můžete vzít s sebou například klidně i do kapsy. Celková kapacita powerbanky je 2200 mAh. Pro srovnání, Apple Watch Series 4 disponují baterií o velikosti 290 mAh. To znamená, že je můžete nabít hned 7,5 krát. Powerbanku Belkin Boost Charge nabijete jednoduše skrze microUSB konektor, který se nachází na jedné z kratších stran. Na té samé straně pak naleznete i diody informující o nabití powerbanky a samozřejmě tlačítko pro její spuštění.

Balení

Vzhledem k tomu, že recenzujeme powerbanku, tak toho od balení příliš čekat nemůžete. Potěší vás však pěkně zpracovaná krabička, která na přední straně ukazuje využitelnost powerbanky v praxi. Na zadní straně poté naleznete další informace a specifikace. Po otevření krabičky stačí vytáhnout kartónový držák, ve kterém už se nachází připevněná samotná powerbanka. Součástí balení je dále krátký, 15cm microUSB kabel, s jehož pomocí můžete powerbanku jednoduše nabít. Dále se v balení nachází manuál v několika jazycích, který samozřejmě není potřeba.

Zpracování

Zpracování powerbanky Belkin Boost Charge je velmi minimalistické. Powerbanka je zpracována z klasického černého plastu, dominantní úlohu má zde pouze bílá nabíjecí podložka, na kterou se Apple Watch pokládají. Vzhledem k tomu, že jablečné hodinky nemůžete nabít jinou nabíječkou, než tou originální, tak muselo být využito naprosto stejné nabíjecí podložky, kterou dostanete v balení s hodinkami. Jde tedy na první pohled vidět, že je do powerbanky nabíjecí podložka svým způsobem vložená a upevněná. Jiná možnost bohužel pro nabíjení Apple Watch momentálně není. Potěšující zprávou je, že powerbanka zvládne nabíjet i nejnovější Apple Watch Series 4. Někteří výrobci se totiž potýkali s problémy a skrze příslušenství od třetí strany nebylo možné „čtverkové“ Apple Watch nabíjet. Na jedné z kratších stran se nachází již zmíněný microUSB konektor, a dále také čtyři LED diody, které vás informují o stavu nabití, a také tlačítko, kterým LED diody aktivujete.

Osobní zkušenost

S powerbankou Belkin Boost Charge jsem za celou dobu testování neměl jediný problém. Jedná se o velice kvalitní výrobek od známé značky, jejíž produkty naleznete i na oficiálním internetovém obchodě společnosti Apple. Ohledně kvality tedy není žádná nouze. U powerbanky se mi velice líbí její skladnost, jelikož ji dáte prakticky opravdu kamkoliv. Když spěcháte, tak ji můžete rychle sbalit do kapsy, popřípadě hodit kamkoliv do batohu. Když to bude nejvíce potřeba a vaše hodinky vám oznámí, že už mají pouhých 10 % baterie, tak powerbanku jednoduše vytáhnete a necháte hodinky nabít. Možná je škoda, že tato powerbanka nedisponuje i konektorem pro nabití telefonu. Jednalo by se tak o velmi malou kapesní powerbanku, se kterou byste si mohli klidně jedenkrát nabít i váš telefon. Možná se ptáte, jestli je nabíjení v porovnání s klasickou nabíječkou rychlejší, či pomalejší. Vzhledem k tomu, že má powerbanka výstup o hodnotě 5W, tak je papírově dáno, že je nabíjení stejně rychlé, jako při použití klasické nabíječky, což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.

belkin boost charge
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Závěr

Pokud hledáte powerbanku pouze pro vaše Apple Watch a nechcete si zbytečně kupovat nespolehlivé nabíjecí podložky, tak je Belkin Boost Charge určen přímo pro vás. Vzhledem k tomu, že ji nyní můžete zakoupit za bezkonkurenční cenu (viz odstavec níže), tak se jedná o nejlepší možnou volbu. Belkin je známá značka, která vyrábí velice kvalitní produkty a osobně od Belkinu využívám hned několik těchto produktů. Rozhodně tak touto volbou neuděláte špatný krok.

Nejnižší cena na českém trhu a doprava zdarma

Powerbanku Belkin Boost Charge můžete zakoupit na stránkách Swissten.eu. S touto společností se nám podařilo domluvit pro prvních 15 čtenářů speciální cenu, která je bezkonkurenčně nejnižší na českém trhu. Belkin Boost Charge můžete zakoupit za 750 korun, což je o 50 % nižší cena, než nabízí ostatní obchody (srovnáváno na portálu Heureka). Cena je pevně nastavená pro prvních 15 objednávek a nemusíte zadávat žádný slevový kód. Dopravu máte navíc zcela zdarma. Dlouho se pro koupi této powerbanky nerozhodujte, jelikož je možné, že už na vás nezbyde!

Související články

Dnes nejčtenější