Zavřít reklamu

Od představení Apple Card uplynulo již mnoho vody, avšak až do včerejška jsme netušili, kdy přesně jí Apple představí. Na březnové Keynote se sice nechal slyšet, že k tomu dojde v průběhu léta, ale přesný měsíc nespecifikoval. To se ale v rámci včerejšího oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí změnilo. 

Šéf Applu Tim Cook se nechal při rozhovorech s investory slyšet, že Apple Card vstoupí na trh v průběhu srpna. Stane se tak zatím jen v USA, ale není vyloučeno, že se v následujících měsících objeví i v dalších zemích. Ostatně, před nedávnem začal v mnoha zemích řešit ochranné známky na název Apple Card a  Card, což si mnozí vyložili právě tak, že chce s tímto produktem hranice USa překročit. To ale se stoprocentní jistotou nyní potvrdit nelze, jelikož si takto mohl Apple jen pojišťovat, že tento název nikdo nezneužije pro svůj produkt. 

Představení Apple Card bylo pro mnohé jablíčkáře slušným překvapením. Apple totiž v posledních letech razí především myšlenku bezkontaktního placení přes Apple Pay a právě fyzická karta jde svým způsobem přímo proti ní. Pravdou ale je, že ve světě naleznete stále velké množství míst, kde Apple Pay využít nelze. To však není jediný důvod, proč jablečná karta vznikla. Do platebního systému má totiž vnést s trochou nadsázky i spoustu svěžího větru, jelikož si její uživatelé užijí velmi zajímavý cash back, díky kterému ušetří nemalé peníze a to jak v Apple Storech, tak i běžných obchodech. Zda se karta osvědčí či nikoliv ale ukáže samozřejmě až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.