Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Věřím, že nepatrný podíl viny nese i Apple, že to ještě neběží u všech bank. Jak si jinak vysvětlit, že za půl roku se přidala pouze jedna banka a ostatní podezřele uvádějí obdobný termín spuštění.

  Ještě bych s tím obviňováním počkal, raději počkám nebo si zřídím dočasný účet v jiné bance, jako jsem to udělal já. Chci bezpečnou službu a ne horkou jehlou něco ušitého. Tím neříkám, že KB a další to udělali rychle a nebezpečně. Třeba jen mají jinou technologii, kterou mohli připojit hned a ostatní holt museli počkat, až jim Apple umožní napojit se na jejich systémy.
  Věřím, že například ČSOB moc dobře ví, že za toto ji klienti moc nechválí a kdyby mohli, tak to zprovozní hned měsíc od spuštění, ale ono to asi tak rychle nejde.

  Tak věřme, že brzy budou mít podporu všechny banky a tyto podivné články skončí. Čekal bych trochu víc od toho portálu, který pravidelně čtu.

  Jako že by např. Sberbank v Rusku a Ukrajině měla jinou technologii než ta u nás?! Nebo že by Apple řekl: „Nene, začít může jen tento počet bank, vy ostatní si musíte počkat, peníze z transakcí od vás teď nechceme“? To snad ne :-)

  Chjo, zůstal jsem nepochopen.

  Není vůbec divné, když firma koupí jinou v jiné zemi a nechá jí její systémy, ač předmět podnikání je stejný.
  Tedy přijde mi úplně normální, že SberBank karetní systémy jsou jiné v rusku a ČR a to platí i o jiných bankách.

  Co já vím, tak implementace Apple Pay je v Evropě jiná než v USA. Pokud se nepletu, tak Evropa jede přes VISA a mastercard. Ano, teď mi oponujte, každý má buď VISA nebo mastercard kartu, ale kolik z Vás ví, jak je ta karta propojená na banku?
  Každá banka má jiné technologie a tedy i napojení na AP může mít svá specifika.
  Neříkám, že banky nezaspaly, to nikdo neví přesně, jen oni. Jen upozorňuji, že je divné, že další banky uvádějí podobný termín spuštění. Pochybuji, že se tak dohodly, možná v tom má prsty i Apple a proto mi přijde trochu neprofesionální od autora být tak zaujatý.

  Ja treba zrusil tehda banku kvuli apple pay a presel jsem primo k airbank, ale csob opravdu nechapu, ale asi bych se priklanel k aroganci, nebo velkym kolum, nez se daji do pohybu

  Tak to jste mě pobavili :). Osobní zkušenost z Unicredit bank ze začátku července 2019 je taková, že se známá ptala na pobočce v Praze (I.P.Pavlova) a bylo jí sděleno, že pro tento rok Apple pay u Unicredit bank nebude a že termín spuštění této služby nevědí. Jaké to překvapení, když známé přišel email týden po návštěvě pobočky, že Unicredit bank spustila Apple pay :).

  No me Raiffka teda rekla, ze na Apple a Google Pay kasle a pripravuji nejaky svoje vlastni proprietarni reseni. Nejspis ty banky Apple desne doji. Ale u me se to stejne vyresilo tim, ze uz jsem mel dost toho, jak se Apple propada ke dnu a presel jsem pred 14 dny na Google Pixel. A JE TO BOZI!!! MBP s debilni motyli klavesnici mam furt.

  To může chystat řešení, jaké chce, ale na Apple zařízeních nic jiného než Apple Pay používat na placení nejde, žádná Raif appka, nic takového

  Raifka je marná. Zkusil jsem již několikrát dotazovat a furt jen to bude až někdy…
  RB totálně zmastilo vše převzaté od zlaté Expandie. Od té doby je sen stálý sestup. Nejsem pesimista, ale tady už bude jen hůř.

  Anebo se ČSOB a dalším nelíbily poplatky placené Applu a tak si chtěli vyjednat lepší v domnění, že na začátku o to stejně nebude velký zájem. Nakonec se to obrátilo proti nim a dobře jim tak. Používám Revolut, ať jsem v CR nebo zahraničí, za dvě sekundy si dobiju Revolut účet a nemusím řešit, jestli mi banka krade na spreadu 2,9% nebo když je hodná tak výjimečně méně

  Jj banka má poskytovat služby zdarma a zaměstnancům nemá nic platit. Kolik berete vy, taky nic? Proč tedy máte účet v České bance, když Vám stačí revolut? Všechno zrušte, jsem zvědav, jak budete žít.

  Nastesti neni problem prejit, nebo pouzivat dva ucty. Zrizeni (a pouzivani uctu je zdarma) a je to otazka par kliknuti. O to vic nechapu, jak muze napr CSOB (a dalsi) tuto sluzbu nemit nekolik nasledujicich mesicu.

  Vzhledem k velikosti a množství systému a hw ma tato banka zásadní technologicky problém, který nelze vyřešit jednoduše na stávajícím systemovem řešení. Kouzelníci z RB jsou na tom asi obdobně.

  Česká spořitelna je na tom v tomto ohledu zdaleka nejhůř. Má ji nejvíc lidí a přesto to už zvládla.

  Málo kdo zřejmě ví že Apple si za používání služby Apple pay účtuje bance poplatky z každé transakce. Android Pay je zdarma. Tak asi tak. V konečném důsledku si to může zaplatit klient za využívání jiné služby/produktu banky, nebo to musí banka sponzorovat.

  U ČSOB jsem zůstal, i když nepodporovali GooglePay a řešili to vlastní aplikací, která doteď pořádně nefunguje. Nepodporu ApplePay jsem vyřešil s Revolut🙂

  já mám banku equabank a zatím to nepodporuje ale s bankou jsme nadmíru spokojený takže si na to počkám.. jinak apple pay používám na firemní stravenky na obědy ticketcard a je to super placení :)

  Tak já mám čtyři banky a čtyři karty, dvě ApplePay podporují a dvě ne. Zatím to řeším převody na banky, které AP podporují abych mohl platit pohodlně. Občas je to makačka na bednu, ale naštěstí ty převody dnes už chodí rychle, pokud do toho ovšem nepadne víkend. Zrovna teď se mi stalo, že mi v pátek odešly prašule z ČSOB a do mBank dorazily až v pondělí! Karty už nenosím. Počkám do konce roku na ČSOB a jestli ne tak migruji 😉.

  Odesel jsem od RB k AirBank. Veskere dotazy na RB ohledne AP, pripadne dalsi vylepseni koncily slovy, ze o tom zatim neuvazuji! Kdo chce AP a nechce menit banku, doporucuji Revolut, ktery karty s AP ma.

  U ČSOB se moc nedivím, jednou jsem slyšel jak maj zastaralou softwarovou infrastrukturu, tam aplikovat něco nového je běh na dlouhou trať a ještě jsou priposrani aby se to cely nezhroutilo, proto na každou kravinu potřebuji hromady času a 10x víc lidi než novější moderní banky.. mám mBank a spokojenost zatím

Vložte vlastní komentář

celý text