Zavřít reklamu

Přiznám se, že když jsem poprvé vzal do rukou sluchátka Devia Smart Earpads, tak mě ani ve snu nenapadlo, že se bude jednat o Bluetooth sluchátka. Hned při prvním pohledu si totiž všimnete kabelu s Lightning konektorem, který musíte pro správnou funkčnost sluchátek zastrčit do vašeho telefonu. O funkčnosti a zapojení sluchátek si ale řekneme v pozdější části recenze. Tato sluchátka až nápadně jak svým balením, tak i provedením, připomínají klasické EarPody. Jejich cenovka je však v porovnání o dost menší. Pokud tedy chcete na sluchátkách ušetřit, jelikož je například kupujete malým dětem a nechcete riskovat zničení, tak se vám určitě bude tato levná alternativa líbit.

Oficiální specifikace

Jak jste mohli postřehnout už v jedné z minulých recenzí, tak společnost Devia vytváří produkty, které jsou si velice věrně podobné těm od Applu. A musím říct, že prozatím mě kvalita těchto výrobků překvapila. Sluchátka Devia Smart Earpads disponují připojením Bluetooth verze 4.2. Nejedná se sice o nejnovější verzi Bluetooth, ale rozhodně byste mezi nimi nepoznali rozdíl. Sluchátka nedisponují žádnou baterií a jejich impedance je 32 ohmů. Citlivost sluchátek dosahuje hodnoty 95 dB. Součástí sluchátek je také ovladač, pomocí kterého můžete ovládat hlasitost, přeskakovat hudbu, anebo ji pozastavit. Sluchátka Devia Smart Earpads jsou dostupná v jediném bílém provedení. Žádný cirkus se tedy nekoná.

Balení

Sluchátka Devia Smart Earpads vám dorazí v malé modrobílé krabici. Ve předu krabice najdete vyobrazená sluchátka, a pokud ji otočíte, tak si ihned všimnete průhledného okénka, díky kterému se můžete na sluchátka podívat ještě před tím, než je rozbalíte. Jakmile se dostanete dovnitř, tak stačí vytáhnout plastový kryt, ve kterém už se v jedné části nachází samotná sluchátka, a ve druhé části návod v angličtině. Sluchátka jsou sama o sobě zabalena v plastovém obalu, u kterého se Devia inspirovala právě u jablečných EarPodů.

Zpracování

Zpracování sluchátek mě osobně docela překvapilo. Pokud bych je srovnal s klasickými originálními EarPods, tak bych jen velice těžko hledal rozdíl. Avšak narozdíl od originálních EarPods s Lightning konektorem jsou tato sluchátka dvakrát levnější. Pokud jste s říkali, že jsme se v nadpisu této recenze spletli, tak jste se mýlili – nadpis je doopravdy napsán dobře. Ke sluchátkům se však musíte připojit jak pomocí Bluetooth, tak pomocí Lightning konektoru. Je to kvůli tomu, že technologie přenosu zvuku pomocí Lightning konektoru je poměrně drahou záležitostí. Aby Devia zachovala co možná nejnižší cenu sluchátek, tak se rozhodla, že zkonstruuje levnější Bluetooth sluchátka bez baterií. Šťávu jim tak musíte dodávat pomocí Lightning kabelu. Ačkoliv se tohle řešení může zdát lehce nešťastné, tak berte na vědomí, že jde v tomto případě o zajištění co možná nejnižší ceny.

Osobní zkušenost

I přesto, že je jejich cenovka opravdu nízká, hrají velice obstojně.

Když jsem v původním odstavci zmínil, že se Devia u těchto sluchátek snažila o zajištění co možná nejnižší ceny, tak jistě mnohé z vás napadlo, jak je to s kvalitou přehrávaného zvuku. Přiznám se, že jsem nečekal žádný světoborný zvuk, ale Devia Smart Earpads mě příjemně překvapily. I přesto, že je jejich cenovka opravdu nízká, tak hrají velice obstojně. I při vyšších hlasitostech nedochází ke zkreslení. Skvělý pocit z poslechu poté získáte také z přiměřených basů, společně s dobrým podáním výšek a středních tónů. Vzhledem k tomu, že tvar sluchátek je velice podobný již zaběhnutým EarPodům, tak bez kompromisů opravdu perfektně drží v uších.

devia smart earpads

Závěr

Pokud hledáte nejlevnější možná sluchátka s Lightning konektorem a nechcete kupovat nekvalitní „šmejdy“ za pár korun z AliExpressu, tak vám mohu Devia Smart Earpads doporučit. V případě, že jste schopni obětovat fakt, že pro přehrávání musíte mít sluchátka připojená jak pomocí Bluetooth, tak pomocí Lightning konektoru, tak nebudete mít žádný problém. Sluchátka na svou cenovku navíc velmi příjemně hrají. Hodit se mohou také menším dětem, pokud nechcete riskovat zničení dražších originálních sluchátek.

Slevový kód

Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na tato sluchátka uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsale„ a 20 % z ceny bude odečteno. Sleva platí  do 31. července 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Sluchátka Devia můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

devia smart earpads

Související články

Dnes nejčtenější

.