Zavřít reklamu

Co si budeme povídat. Jablečná společnost nastavila u redukcí ke svým produktům opravdu astronomické ceny. I přesto, že se říká „když nemáš na banány, nepořizuj si opici“, tak si myslím, že v tomto případě toto pořekadlo jednoduše neplatí. Originální redukce si tedy kupuje jen hrstka uživatelů a ostatní lidé, kteří chtějí ušetřit, raději sáhnou po redukcích od jiného výrobce, které jsou na tom mnohdy kvalitativně velice podobně a hlavně plní stejnou funkci.

Všechno to začalo odstraněním 3,5mm jacku na sluchátka u iPhonu 7, postupně se tento nešvar přenesl i do MacBooků, které nyní disponují pouze Thunderbolt 3 konektory. Pamatuji si to jako kdyby to bylo včera. Facebook a ostatní sociální sítě plné různých vtípků, které „urážely“ nejnovější iPhone 7 a jeho jediný Lightning konektor. Komentáře byly plné dotazů „jak si budu při poslouchání hudby nabíjet telefon“. Nyní je to od představení iPhonu 7 téměř tři roky a už se nad absencí sluchátkového konektoru téměř nikdo nepozastavuje. Někteří se s tím smířili, jiní si koupili bezdrátová sluchátka, a jiní zase sáhli po redukcích. Pokud patříte do poslední skupiny, tak jste tady dnes naprosto správně. V rámci této recenze se totiž podíváme na Lightning adaptéry od společnosti Devia, které byste jen těžko rozeznali od originálních adaptérů, popřípadě od adaptérů jiných výrobců, se kterými kalifornský gigant spolupracuje – a navíc jsou k dispozici za parádní cenu.

Lightning – 3,5mm adaptér

Do redakce nám dorazily dohromady tři adaptéry Devia. První z nich je klasický Lightning – 3,5mm adaptér, který promění Lightning ve 3,5mm sluchátkový jack. Jelikož doma mám i originální verzi této redukce, tak ji mohu s adaptérem od Devia srovnat. Na první pohled jsou oba dva adaptéry naprosto totožné, u adaptéru Devia se pouze nachází na Lightning konektoru branding společnosti. Po bližším prozkoumání zjistíte, že na kablíku od jablečné redukce se nachází text „Designed by Apple in California“, kdežto na adaptéru Devia nenajdete nic. Zároveň je adaptér Devia o pár milimetrů delší, než originál. Funkcemi je však naprosto totožný s originálním, a to platí i pro kvalitu hudby. Na první pohled byste tedy asi rozdíly mezi oběma adaptéry hledali těžko. Nebýt onoho brandingu Devia, tak mohu upřímně říct, že bych jeden od druhého nerozeznal ani já.

Rozdvojka – Lightning a 3,5mm jack

Tento adaptér je mezi jablečnými uživateli asi nejoblíbenější. Pokud totiž vlastníte sluchátka se 3,5mm konektorem a nechcete se jich vzdát a zároveň chcete mít jistotu, že v případě nouze můžete při poslouchání hudby i nabíjet váš iPhone, tak je tato rozdvojka tou nejlepší volbou. Jednoduše ji zapojíte do Lightning konektoru a rázem získáte dva porty – jeden Lightning pro nabíjení a druhý v podobě 3,5mm jacku, do kterého můžete zapojit vaše drátová sluchátka. Tento adaptér je dle očekávání o něco větší, než klasický 3,5mm adaptér, a zároveň také delší. Opět na něm naleznete jen branding Devia. Zpracování je perfektní a nebýt zmíněného brandingu, tak byste jen těžko hádali, zdali se jedná o originální adaptér od Applu (či Belkinu), anebo nikoliv.

Rozdvojka – 2x Lightning

Pomocí této rozdvojky můžete zároveň nabíjet váš iPhone a zároveň na něm také poslouchat hudbu – v obou případech ale pomocí konektoru Lightning. S touto redukcí totiž získáte dva Lightning konektory, kdy jeden z nich je určený pro nabíjení zařízení a druhý z nich pro poslech hudby. Vzhled této rozdvojky je prakticky úplně stejný, jako u minulého adaptéru. Liší se tedy jen ve výstupních konektorech.

Balení

K balení doopravdy jen krátce. V případě klasického 3,5mm adaptéru vám přijde krabička, která je svým designem velice podobná té od Applu. Narozdíl od ní se však uvnitř nenachází žádné přebytečné papíry, ani návody. Uvnitř krabičky se tedy nenachází nic jiného, než samotná redukce. U zbylých dvou je poté balení kvůli velikosti adaptéru o něco větší a barevnější. Na přední straně krabičky se nachází vyobrazená samotná redukce, z druhé strany poté naleznete obrázek s využitím redukce, a také ostatní informace. Uvnitř krabičky se i v tomto případě nenachází nic jiného, než samotná redukce.

Závěr

Pokud je vám líto dávat zbytečně hodně peněz za originální jablečné redukce a rozdvojky, tak jsou pro vás ty od společnosti Devia naprosto ideální. Svým zpracováním opravdu velice připomínají originály, v rámci funkčnosti však nenaleznete ani jeden jediný rozdíl. Pokud navíc využijete 20% slevový kód, který uvádím níže, tak se dostanete na opravdu luxusní ceny. Adaptéry Devia vám mohu s klidným svědomím určitě doporučit.

Slevový kód

Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na tuto podložku pod myš s bezdrátovou nabíječkou uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lredukce20„ a 20 % z ceny bude odečteno. Sleva platí  do 16. července 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Adaptéry a rozdvojky Devia můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

devia adaptery recenze
devia adaptery recenze

Dnes nejčtenější

.