Zavřít reklamu

Před více než měsícem jsme se poněkud nečekaně dočkali představení zbrusu nového operačního systému iPadOS určeného pro iPady, který vychází z mobilního iOS, avšak nabízí některé prvky vytvořené speciálně pro jablečné tablety. Podle zdrojů investiční firmy Mangrove však Apple ani zdaleka s novými operačními systémy nekončí. Dalšího bychom se totiž měli dočkat již příští rok a nutno říci, že se zřejmě máme na co těšit. 

Mangrove ve své výroční zprávě zaměřující se na technologie spojené s hlasovými asistenty uvedl, že popularita této vychytávky bude v následujících letech strmě stoupat, stejně jako poroste míra jejich využitelnosti. Aby Apple v tomto ohledu dokázal držet krok, chystá se údajně na WWDC 2020, která se bude velmi pravděpodobně konat opět na začátku června, představit systém šitý na míru jeho hlasové asistentce Siri. Ten ponese název SiriOS a má pomoci v budování zcela nového ekosystému právě kolem umělé asistentky. Novinka by měla zároveň urychlit veškeré inovace a dostat Siri k dalším uživatelům. Právě to je nyní vzhledem k velmi silné konkurenci především z dílny Amazonu či Googlu, která toho v porovnání se Siri nabízí o poznání více, nemalý problém. 

Využití neznámé

V tuto chvíli není bohužel zcela jasné, čím přesně by se měl nový SiriOS vyznačovat. Jeho vznik by však měl Siri osvobodit ze závislosti na iOS, watchOS či macOS a otevřít jí tak zcela nové možnosti, které by mohly být uplatňovány například v nové generaci HomePodů. I ta stávající by ale mohla teoreticky z iOS, respektive operačního systému vycházejícího z iOS, na SiriOS přejít, pokud by se díky němu měla naučit spoustu nových věcí. Nový SiriOS by navíc měl být pro vývojáře poměrně otevřený, díky čemuž by tak mohla být asistentka daleko využitelnější než nyní, kdy jí lze využívat maximálně díky implementaci výrazně omezeného SiriKitu v aplikacích. 

Vznik rozhodně není nereálný

Ačkoliv slyšíme o SiriOS v tuto chvíli poprvé, rozhodně se nedá říci, že by se jednalo o holý nesmysl. Pravdou totiž je, že Apple týmy starající se právě o Siri v posledních měsících výrazně posiluje a to skutečně zvučnými jmény, která by mohla právě na tomto projektu pracovat. Další informace o této novince tak snad přinesou následující týdny a měsíce. Už nyní však můžeme s jistotou říci, že pokud se Siri nenaučí ani v SiriOS česky a slovensky, pro valnou většinu tuzemských jablíčkářů se její využívaní lákavým nestane ani s jakýmikoliv novinkami. 

Související články

Dnes nejčtenější

.