Zavřít reklamu

Netrvalo dlouho a rychlostí větru se kolem nás prohnal další týden. Máme pro vás však samé pozitivní zprávy a jednou z nich je pravidelná akce herního giganta Epic Games, který rozdává hry zdarma. Sice jde z velké části pouze o tendenci ukrojit si z koláče uživatelské základny Steamu, ale to nic nemění na tom, že se společnost činí a na jejím Epic Store najdeme týden co týden kvalitní tituly, volně dostupné ke stažení. Tentokrát to bude temná plošinovka Limbo, za níž stojí studio Playdead.

Ať už nezávislé, tedy indie hry máte, či nemáte rádi, hra Limbo vám jistě evokuje pocit, že jste toto jméno již někde zaslechli. Není divu, přes osmi lety, kdy titul spatřil světlo světa se stal na tehdejší poměry veleúspěšným dílem, které sbíralo ocenění jako na běžícím pásu a kladné recenze na sebe nenechaly dlouho čekat. Důvod je prostý, na první pohled sice Limbo vypadá poměrně jednoduše, grafická stránka je tvořena z velké části pouze černí a hudební podkres sestává jednoduchých a depresivních tónů, ale hra nabízí daleko více. Zejména příběh, který je místy až filozofický a snový. Zároveň se obejde zcela beze slov, takže co si z něj hráč odnese je zkrátka na něm.

Nenechte se však zmást, Limbo je i přes svou hutnou atmosféru stále dost složitou hrou, nabízející nejrůznější zapeklité hádanky a pasti. Ať už to bude uskakování před pilovými kotouči, utíkání před děsivými nepřáteli nebo jen kochání se scenérií, nikdy nebudete zcela v bezpečí. Jedinou nevýhodou je herní doba, která se pohybuje zhruba kolem třech a půl hodin, a hru tak můžete dohrát na jeden zátah. Svět této depresivní plošinovky ale konec konců můžete okusit na vlastní kůži, stačí zamířit na Epic Store a stáhnout si ji. Verze zdarma je určená pro systém Windows a rozjede je skutečně každý. Hardwarové nároky jsou totiž naprosto minimální.  A pokud vám tento styl sedne, potom můžete si můžete koupit další vynikající počin od téhož studia, Inside.

Související články

Dnes nejčtenější

.