Zavřít reklamu

Pokud jste se zapojili do veřejného beta testování iOS 13, iPadOS, tvOS 13 a macOS Catalina, máme pro vás skvělou zprávu. Apple totiž před malou chvílí uvolnil třetí veřejné bety všech těchto systémům. Máte-li tedyna svém zařízení nainstalovaný příslušný testovací profil, updaty byste měli již vidět v Nastavení, konkrétně pak v sekci Aktualizace softwaru. 

K uvolnění třetích veřejných bet se Apple odhodlal dva týdny po vypuštění bet druhých a téměř měsíc po vypuštění bet prvních. V tuto chvíli není jasné, jaké novinky přesně systémy obsahují, ale je vcelku pravděpodobné, že budou v mnohé vycházet ze včera a předvčerejškem vydaných bet vývojářských. Na rozdíl od těch si však může tyto bety nainstalovat každý, kdo má na testování chuť a je ochoten podstoupit riziko v podobě chyb v systémech. Ty se sice minimálně ve vývojářských betách příliš nevyskytují, přesto je však s nimi potřeba počítat. 

Zapojení se do veřejného beta testování je skutečně velmi jednoduché. Stačí totiž jen přihlášení se na webu beta.apple.com, ze kterého si do příslušného zařízení stáhnete konfigurační soubor, následně zařízení zrestartujete a pak už můžete bety vesele stahovat. Na rozdíl od vývojářů však nemáte v rámci veřejného beta testování přístup k betě watchOS 6 a to z toho důvodu, že downgrade na nižší verzi v případě problémů není v domácích podmínkách prakticky možný. 

Dnes nejčtenější

.