Zavřít reklamu

Pokud si na App Storu stáhnete nějakou aplikaci, tak se hned při jejím spuštění můžete občas setkat s notifikací, ve které vás vývojář prosí o to, abyste aplikaci na App Storu ohodnotili pěti hvězdičkami. Pokud se tato notifikace nezobrazí po několika sekundách používání, tak se většinou zobrazí po delším používání, v rámci několika dnů. Notifikace je buď obyčejná, anebo propracovanější, kdy se vás vývojář zeptá, zdali se vám aplikace líbí, či nikoliv. Pokud zvolíte ano, tak vás poprosí o hodnocení pěti hvězdičkami na App Storu, pokud se vám však aplikace nelíbí, tak vám zobrazí e-mailovou adresu, na kterou můžete psát své problémy, chyby a postřehy. Pro někoho však mohou být tyto notifikace spíše otravné a jednoduše je někteří uživatelé nemusí chtít vyplňovat. Věděli jste o tom, že přímo v nastavení iOS lze zobrazování těchto notifikací zrušit? Pokud ne a chtěli byste zjistit, jak na to, tak určitě dočtěte tento článek až do konce.

Jak zakázat zobrazování notifikací o přidání hodnocení aplikace

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte na samotném vrchu váš profil. Zde poté rozklikněte možnost s názvem iTunes a App Store. Zobrazí se veškeré předvolby, které se týkají nastavení App Storu a iTunes. Mimo jiné si v tomto nastavení v iOS 13 budete schopni navolit, aby se vám i na mobilních datech stahovaly aplikace větší, než 200 MB. Kvůli tomu tady ale dnes nejsme, vraťme se k tomu, jak zakázat zobrazování notifikací o přidání hodnocení aplikace. Sjeďte tedy ještě o kus níže, kde se nachází možnost s názvem Hodnocení a recenze. Popis této funkce přímo od jablečné společnosti zní takto: „Podělte se s vývojáři a ostatními uživateli o svoje názory. Povolte aplikacím, aby vás žádaly o odezvu.“ Pokud tedy vývojářům jednoduše pomoct nechcete a nestojíte o to, aby se vám zobrazovaly notifikace k přidání hodnocení aplikace, tak tuto funkci vypněte.

Osobně se snažím vývojářům pomoci a když jsem s aplikací spokojený, tak rozhodně pět hvězdiček v podobě hodnocení na App Store vložím. Nedávno se mě ale ptal kamarád, zdali nejde tohle zobrazování a dle jeho slov „škemrání“ o hodnocení vypnout. Zprvu jsem mu řekl, že nelze, avšak nedalo mi to spát a zjistil jsem, že jsem se mýlil. Chybu jsem tedy ihned napravil, kamarádovi jsem dal urychleně vědět a zároveň se o můj nález prostřednictvím tohoto článku momentálně dělím i s vámi.

mac hodnoceni v app storu

Související články

Dnes nejčtenější