Zavřít reklamu

Ač je zlatá éra stavění kostiček dávno pryč, nepřestává hra trhat rekordy. Nedávno oslavila 90 milionů aktivních hráčů měsíčně, vysloužila si několik dalších cen a rozšířila se na řadu dalších platform. Studio Mojang se však rozhodlo po desítkách různých portů a alternativních verzí, že je čas jít s dobou a oznámilo Minecraft Earth. Nový projekt, který ukáže augmentovanou realitu ve zcela jiném světle, má za cíl pomocí iOS a Androidu převést stavění kostiček do reálného světa a nabídnout hráčům zcela unikátní zážitek.

Zatím se rozšířená realita dočkala spíše profesionálnějšího využití, zejména na akademické půdě nebo v různých laboratořích. To se snaží spousta herních vývojářů změnit a po obrovském celosvětovém hitu Pokémon GO tu máme možná dalšího adepta na pokoření stanovených rekordů. Nedávno sice vyšel Harry Potter: Wizards Unite, ale recenzentům ani hráčům příliš neučaroval. Není divu, svět čar a kouzel je v rozšířené realitě poněkud nepraktický, zatímco Minecraft je zkrátka pojem, což by mu mohlo pomoci se prosadit. Jak bude celý systém fungovat je zatím záhadou a až na povedenou upoutávku a ukázku dema nemáme nic, co by nám mohlo princip využití AR poodhalit.

Jisté je, že demo ukázalo působivé možnosti rozšířené reality a navnadilo i ty, kterým by jinak sandboxová hra jako Minecraft nic neřekla. Podle slov tvůrců budeme moci sdílet své výtvory s ostatními, budovat pomocí nejrůznějších materiálů a vyzývat ostatní na naší cestě jak herním, tak reálným světem. Ostatně, to jak moc jsou tato tvrzení pravdivá si na vlastní kůži okusí vybraná skupinka hráčů již brzy. Startují totiž registrace do uzavřené bety, avšak velké naděje si nedělejte. Kvůli omezené kapacitě serverů se předběžně ke hře dostane jen několik málo lidí, a ani tak není jisté, zda to servery vůbec vydrží. Podobné problémy provázely také Pokémon GO a nezbývá než doufat, že se Microsoft a Mojang z chyb svých předchůdců poučí. Vyzkoušíte si stavění kostiček v reálném světě? Do bety se můžete přihlásit pomocí svého Microsoft účtu. V případě iOS zařízení potřebujete iPhone či iPad s iOS 10 a novějším, Vše potřebné vám však sdělí i samotný Microsoft při registraci.

Související články

Dnes nejčtenější