Zavřít reklamu

V úterý Apple poměrně nečekaně skrze tiskovou zprávu představil upravené verze dvou svých počítačů – konkrétně MacBooku Air a základního 13” MacBooku Pro. Zatímco první jmenovaný dostal do vínku “jen” podporu TrueTone pro přirozenější zobrazování barev, základní model Pro se dočkal příchodu Touch Baru a upgradu procesoru, díky kterému podle slov Applu výrazně vzrostl jeho výkon. To nyní potvrdily i první benchmarkové testy. 

Novinka, která je nově osazena čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 8. generace s taktem 1,4 GHz, je podle měření portálu MacRumors schopná dosáhnout v měření Geekbench v testu na jedno jádro 4639 bodů a na více jader 16665 bodů. Základní model z roku 2017, který Apple prodával do tohoto úterý a který nedisponoval Touch Barem, pak ve stejném testu dosáhl na 4341 bodů na jedno jádro a 9084 bodů na více jader. To vše s dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 7. generace o taktu 2,3 GHz. Nový základní MacBook Pro tak strká svou předešlou verzi hravě do kapsy, jelikož jí v testu více jader překonal o neuvěřitelných 83,4 %. Při reálném používání sice zřejmě takto viditelný rozdíl nebude, jelikož jej benchmarková měření stoprocentně simulovat nedokáží, i tak je však prakticky jasné, že zaznamenatelný bude. 

Přestože se může zdát základní MacBook Pro za cenu 38 990 korun naprosto dokonalým strojem, k dokonalosti mu přeci jen něco málo chybí. Mnozí jablíčkáři nemohou přijít Applu na jméno například za jeho velmi nízké úložiště. 128 GB totiž v dnešní době není skutečně nic a průměrně náročný uživatel jej dokáže zaplnit za méně než rok. Nepotěší ale ani možnosti konektivity. Základní Pro má totiž na boku jen dva Thunderbolt 3 porty, což může být do jisté míry limitující. Pokud však tyto dva nedostatky překousnete, můžete se těšit ze skutečně dobrého počítače, který vás hned tak nezradí. 

novy macbook pro 2019 s tb

Související články

Dnes nejčtenější

.