Zavřít reklamu

Když před pár týdny Apple představil světu upgradované verze MacBooků Pro, jako jedno z jejich největších vylepšení prezentoval přepracovanou motýlkovou klávesnici, která měla být o poznání méně náchylná na poruchy. Právě ty totiž tento typ klávesnic sužují skutečně často, kvůli čemuž byl Apple dokonce donucen spustit servisní program pro jejich bezplatnou opravu. Pokud jste si však mysleli, že za pár týdnů ostrého provozu – tedy používání MacBooků běžnými uživateli – stačilo kalifornskému gigantovi na potvrzení  toho, že jsou klávesnice o poznání méně poruchové, jste na omylu. 

Kromě představení vylepšených MacBooků Air a Pro začal Apple včera interně šířit informace o tom, že i na tyto stroje se bude vztahovat bezplatná výměna klávesnic v případě jakýchkoliv problémů a to dlouhé čtyři roky od jejich koupě. Právě to si lze zjednodušeně vyložit tak, že ani nová generace motýlkové klávesnice není stále dokonalá, v což mnozí jablíčkáři doufali, a je tedy nutné její případné poruchy ošetřit alespoň takto. O veselou zprávu se však přesto nejedná. 

Blýská se na lepší časy?

S motýlkovými klávesnicemi není podle analytika Ming-Chi Kua spokojený ani samotný Apple, který proto již pěkných pár let pracuje na klávesnici založené na nůžkovém mechanismu s prvky mechanismu motýlkovému. Její vývoj nyní míří do finiše a s nasazením Apple počítá v nejbližších letech jak u MacBooků Air, tak i Pro. Dočkat bychom se jich teoreticky mohli v chystaném 16” MacBooku Pro, který již vstupuje do výroby a na pulty obchodů by měl dorazit na konci letoška. Jedná se však zatím o Applem nepotvrzené informace, které je třeba brát s patřičnou rezervou. 

novy macbook pro 2019 s tb

Související články

Dnes nejčtenější