Zavřít reklamu

Někdy je až do očí bijící, jak se převážně čínské značky inspirují Applem. Tuto skutečnost potvrdil v rozhovoru pro CNBC i generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei, který byl dotazován především na okolnosti ohledně osobních údajů. V rozhovoru řekl, že Apple je jeho vzorem, pokud jde o ochranu soukromí uživatelů.

Bude takto vypadat skládací iPhone?:

 

Na otázku, zda by společnost Huawei někdy poskytla data uživatelů čínské vládě, odpověděl následující: „Něco takového nikdy neuděláme. Pokud bychom takovou věc udělali jen jednou, lidé ve všech 170 zemích, ve kterých v současné době působíme, by okamžitě naše výrobky přestali kupovat. Naše společnost by se ze dne na den naprostou zhroutila. Kdo by také platil naše dluhy? Naši zaměstnanci jsou špičkami ve svých oborech. Společnost by opustili a založili si vlastní. Sám bych to nezvládl, raději bych zemřel. Zdůrazňuji, že data jsou ve vlastnictví našich zákazníků, ne nás.

Před časem se vyrojila zpráva, že Huawei nebude moct ve svých zařízeních nadále používat Android. Naštěstí pro čínskou společnost se ale tak nestane. Obchodní válka a zavádění novách cel mezi Spojenými státy a Čínou zřejmě ale jen tak neskončí. Čínské společnosti jsou dlouhodobě kritizování velmi nápadnou inspirací od Applu. Nedávno Xiaomi představilo kopii jablečných Memoji, které originálně pojmenovali jako Mimoji. Před pár dny dokonce našli novináři na asijské sociální síti Weibo video, které mělo propagovat tuto „novou“ vychytávku Xiaomi. Mimoji byli prezentováni skrze reklamu na Memoji Applu, která nebyla nikterak upravena. Xiaomi ale samozřejmě před objevením tohoto videa tvrdilo, že se o kopii jablečných Memoji rozhodně nejedná.

huawei logo

Související články

Dnes nejčtenější