Zavřít reklamu

Možná si teď říkáte, že zobrazení zprávy, popřípadě iMessage, bez toho, aniž by se odesílateli zobrazilo, že jste si ji přečetli, je jednoduché. Vesměs se stačí přesunout na uzamčenou obrazovku, popřípadě stáhnout horní lištu s oznámeními, a zde si zprávu přečíst. V tomto případě si můžete ale přečíst pouze kratší zprávy. Pokud je zpráva delší, tak se zobrazí jen její část a klasickým způsobem nemáte možnost celé její znění zobrazit. Existuje však jeden skvělý trik, který můžete pro zobrazení celé zprávy využít. Pokud se chcete dozvědět více, tak určitě čtěte dále.

Jak zobrazit zprávu bez odeslání potvrzení o přečtení

Tento trik můžete využít jen na iPhonu 6s / 6s Plus a novějším, respektive na všech iPhonech, které disponují 3D Touchem (kromě XR a SE). Pokud vám někdo pošle zprávu a máte aktivní funkci potvrzení o přečtení, tak po zobrazení zprávy dojde k označení zprávy jako přečtené. Aby se potvrzení neodeslalo, tak stačí využít funkce 3D Touch v aplikaci Zprávy. Ještě před tím, než však aplikaci Zprávy otevřete, tak se ujistěte, že se nenachází v seznamu otevřených aplikací. Pokud ano, tak ji z něho odstraňte. (u iPhonů s Touch ID dvakrát poklikejte na domovské tlačítko, iPhony s Face ID poté mají ke zobrazení otevřených aplikací speciální gesto – posunutí prstu zdola nahoru). Mohli byste se totiž ihned přesunout do konverzace s osobou, která vám poslala zprávu. Po ujištění a případném zavření tedy aplikaci Zprávy otevřete. Najděte si zprávu od osoby, které nechcete zaslat potvrzení o přečtení. Poté na kolonku s osobou a poslední zprávou silně zatlačte. Celé znění zprávy se objeví na displeji. Během čtení nikdy nesmíte zvednout prst z displeje, přesunuli byste se totiž do konverzace, a tím by se odeslalo potvrzení. Jakmile budete mít zprávu přečtenou, tak prstem přejeďte seshora dolů. Tím náhled konverzace zavřete.

V jakých situacích tento trik využijete, tak to záleží jen na vás. Pokud vám například píše šéf ohledně práce, přítelkyně ohledně nějakého problému, či kdokoliv jiný, tak se může přečtení celé zprávy bez zaslání potvrzení o přečtení určitě hodit. Berte však na vědomí, že tak jako tak budete muset dřív nebo později zprávu zobrazit. Možná tak bude lepší, abyste si u konkrétních osob potvrzení o přečtení úplně deaktivovali.

precteno zpravy

Související články

Dnes nejčtenější