Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ach jo to je zase porovnanie oba obchody a spoločnosti majú uplne iný biznis model vlastním obe platformy a veľa krát sa stane že apka od tohoistého vyvojara alebo štúdia je androide zdarma , opakujem obe spoločnosti prsacujú s uplne opačným biznis modelom
  https://zive.aktuality.sk/clanok/138042/matka-google-vyrazne-zvysila-trzby-aj-zisk/ pri google sa do určitej miery vzdate určitých anonymných osobných dát a máte app zdarma asi tak

  No ono se to má i tak, že jak vývojář zaplatím u Googlu JEDNORÁZOVĚ 25USD a mohu publikovat na Google Play.
  U Apple musím platit ROČNĚ částku 99USD. Takže zatímco u Androidu to překousnu a publikuji free aplikace, u iOSu přemýšlím, jak to udělat, abych to každoroční „výpalné“ dostal zpátky.

  To jsou neuvěřitelné bláboly lidí, kteří v životě nenapsali ani „Hello world!“.
  1) Prosím o seznam těch super aplikací, které jsou na GooglePlay zadarmo a na AppStore se platí. Pokud je v nich reklama, nejsou zadarmo.
  2) A pak ta věčně omílaná pitomost, že 99 USD ročně je strašlivá překážka, kvůli které statisíce chudáků vývojářů nedělají úžasné free aplikace pro iOS. Větší nesmysl v tomhle oboru je težké najít. Vývoj smysluplné aplikace trvá stovky až tisíce hodin. Nikdo, kdo do vývoje aplikace investuje tolik času, nevypustí z pusy něco tak strašlivě hloupého, jako že potřebuje dostat každoroční „výpalné“ zpátky.

  o tom rozume pochybujem som si spočitral za cca dva roky naklady na apple strore a na google play použivam obe platformi dosť často apple store 48,30€ a google play 11,50€ na oboch mám totožné aplikacie aby som dosiahol rovnaký konfort použivania toto je fakt a navyše mám na androide aj zopár aplikácii ktoré nemajú v apple store žiadnu náhradu proste nenexistujú napr táto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=sk čo je dosť škoda

  jk001: v podstatě jsi napsal, že vyvíjet pro Android je na pendrek. Uživit se tím je 5x větší dřina, než na iOS.
  Tragická vizitka pro bussines model Googlu

  To je celkem logicke, Android ma vetsi zakladnu sw zdarma, protoze obsluhuje vetsi reklamni trh a tim se vyvoj SW zaplati.

  Osobne mam na svem Androidu snad stovku aplikaci, z toho je placeny Sygic (ktery uz ted kdy jsou mobilni data za rozumnou cenu nepouzivam) a „Zbrojni prukaz“, vyukova aplikace pro slozeni zbrojniho prukazu za 49Kc, coz je vicemene forma prispevku na udrzovani one aplikace, hru Where is my Water a Where is my Perry, oboje 18 Kc za kus.
  Pokom este Skoda Connect, aplikace je zdarma ale sluzba konektivity do auta (Skoda Kodiaq) stoji 999 rocne

  Jinak vsecko ve free variante, obcas se nekde ukaze pruh reklamy.
  Hromada detskych her, sluzby Googlu, Uber,Bolt, Taxify, idos, SW k tiskarne apod.

Vložte vlastní komentář

celý text