Zavřít reklamu

Přenos dat do nově zakoupeného iPhonu je díky NFC čipům a softwarovým řešením Applu v tuto chvíli velmi jednoduchý. Vadou na jeho kráse může však být rychlost, která je do jisté míry limitovaná rychlostí internetu. Jak se však zdá, Apple si to uvědomuje a do iOS 13 připravuje zcela nový způsob přenosu dat mezi zařízeními, který by mohl být na internetu prakticky nezávislý – tedy alespoň z velké části. 

iOS 13 (zdroj: Apple.com/newsroom):

 

V kódech druhé a třetí bety objevili vývojáři zmínky o zcela novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními pomocí klasických kabelů. Podle ikony, která se v betách též objevuje, by mělo stačit jen propojit oba iPhony Lightning kabelem a pak už jen počkat, než by se data mezi telefony překopírovala, což v současné době možné není. Lightning-to-Lightning kabel byste totiž v nabídce Applu hledali marně. To se však zřejmě s příchodem ostré verze iOS 13 a potažmo nových iPhonů změní. V úvahu by sice mohlo teoreticky připadat i využití Lightning-to-USB-C kabelu v případě, že by tímto portem Apple osadil letošní iPhony, naprostá většina leakerů a analytiků se však shoduje na tom, že k tomu ještě letos nedojde. První varianta se tak nyní zdá o poznání pravděpodobnější. 

Ikona pro novy typ prenosu dat v iOS 13
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Nový způsob přenosu dat lze označit za jedno z nejzajímavějších vylepšení iOS 13 a je poměrně zajímavé, že se o něm Apple nezmínil na WWDC. To mohl učinit buď kvůli tomu, že není tato novinka ještě zcela připravena k vydání a dorazí až v některé z dalších verzí iOS 13, nebo bude exkluzivní pro nové iPhony 11. Tak či tak si budeme muset na její otestování vzhledem k tomu, že chybí potřebné příslušenství, ještě pěkných pár týdnů počkat. Vydání ostré verze iOS 13 totiž proběhne až ve druhé polovině září, stejně jako start prodeje iPhonů 11. Do té doby lze systém na iPhony nainstalovat pouze v beta verzi, která obsahuje chyby. 

iOS 13
Zdroj: youtube

Související články

Dnes nejčtenější