Zavřít reklamu

Léto je tu a s ním i horké počasí či dny strávené s přáteli či rodinou u bazénu. I v tomto období je však pro mnohé z nás jedním z nejvěrnějších parťáků náš iPhone, který využíváme k zábavě či práci. Léto je však v mnoha ohledech specifické roční období, které dokáže používání iPhonu pěkně znepříjemnit. Co jsou největší nepříjemnosti, se kterými se můžete v těchto měsících potkat?

Nové iPhony disponují voděodolností podle IP68: 

Snižování jasu displeje při přehřívání

Pokud máte některý z novějších iPhonů, mohli jste se v uplynulých dnech setkat s poměrně zajímavým a do značné míry nepříjemným jevem ve formě samovolného snižování jasu displeje. Děje se tak v případě, že se začne iPhone přehřívat a tímto opatřením se snaží “chránit” před poškozením. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem šlo jas ručně znovu zvýšit. To však v případě přehřátí telefonu možné není a vám tak nezbude nic jiného, než počkat na vychladnutí telefonu. To ale zejména v přímořských oblastech není nic jednoduchého a je tak možné, že si tmavý displej iPhonu užijete klidně celý boží den. 

Jak problémům předcházet? Svým způsobem jednoduše. Stačí totiž víceméně jen udržovat telefon v Applem doporučené provozní teplotě, která je 0 až 35 stupňů Celsia. Kdo však měl iPhone v ruce například na přímém slunci u bazénu, jistě mi dá za pravdu, když řeknu, že jeho teplota stoupá rychlostí blesku a to zejména u tmavých modelů. V takových případech se můžete snažit jak chcete, ale teplotu telefonu zkrátka a jednoduše nemáte šanci udržet v mezích. Problém by se měl podle našich zkušeností nejvíce dotýkat iPhonů 7 a novějších, avšak někteří uživatelé se s nimi měli setkat i u iPhonů 6s či SE. 

Nefunkčnost Face ID či Touch ID za ostrého slunce

Ostré paprsky žhnoucího slunce nedělají problémy jen nám, ale i našim telefonům. Pokud vlastníte model s Face ID, mohli jste se již nesčetněkrát dostat do situace, kdy jste se telefon pokoušeli odemknout, ale kvůli ostrému slunci ve vašich zádech, se senzorům nepodařilo váš obličej rozpoznat. Pravdou sice je, že na tento problém upozorňoval i samotný Apple v rozhovorech těsně po představení Face ID, avšak i přesto, že o něm víme, nepotěší. 

Dalším oříškem pro Face ID mohou být sluneční brýle. S valnou většinou z nich si sice senzory poradí, některé jsou však pro ně nepřekonatelné a to i v případě, že s nimi svůj obličej naskenujete coby sekundární tvář. Zkrátka a dobře, pokud padnete na anti-Face ID brýle, jednoduché odemykání pro vás bude zkrátka zapovězeno – tedy alespoň podle zkušeností našich čtenářů a mnoha zahraničních diskutujících na fórech po celém světě. 

Vyhráno člověk nemá ani v případě iPhonu s Touch ID. Ty si zase příliš nerozumí se zpocenými prsty, které nejsou v létě ničím výjimečným. Druhá generace Touch ID si sice v tomto ohledu vede o poznání lépe než ta první použitá u iPhonů 5s či 6, avšak nedá se rozhodně říci, že je úspěch 100%. Ve výsledku se tak budete muset smířit s tím, že odemykání číselným kódem se v létě nevyhnete. 

Neuznávání reklamace při poškození vodou

Voděodolností se iPhony chlubí již od roku 2016, kdy se světu představil iPhone 7. Apple Watch to pak stihly ještě o rok dříve, byť jejich voděodolnost nebyla zrovna vysoká. V uplynulých letech sice Apple na odolnosti proti vodě Apple u obou těchto produktů výrazně zapracoval a zvýšil ji, avšak stále jí lze do jisté míry považovat za zbytečnou. Proč? Jednoduše proto, že pokud vám voda vaše iZařízení přeci jen poškodí, s reklamací nepochodíte. Ano, je to paradox. Například Apple Watch jsou mnohdy propagovány právě jako skvělý doplněk do vody pro plavce či surfaře a jeden by tak čekal, že se Apple zkrátka odhodlá k jakémusi důkazu skvělé voděodolnosti ve formě bezproblémové výměny produktu. A kdy jindy bychom bezproblémovou voděodolnost a případnou záruku na poškození vodou ocenili více, nežli v létě? 

iphone ve vodě

Související články

Dnes nejčtenější