Zavřít reklamu

Jablečná společnost je jedna ze světových společností, která se snaží o co možná největší ochranu soukromí a bezpečnost svého zákazníka – to je stará známá. Přesně kvůli vašemu soukromí se ve vašem iOS zařízení nachází stejnojmenná sekce, ve které si můžete nastavit, vše co se vašeho soukromí týká. Od možností polohových služeb, přes nastavení reklam, až po nastavení toho, které aplikace mají přístup k různým funkcím či službám vašeho zařízení. Pojďme se tedy v dnešním návodu podívat na to, jak můžete určitým aplikacím zakázat přístup k fotoaparátu (a nejen k němu).

Jak aplikacím v iOS zakázat přístup k fotoaparátu

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Soukromí, kterou rozklikněte. Po otevření v seznamu najděte možnost Fotoaparát a klikněte na ni. Po rozkliknutí možnosti Fotoaparát se zobrazí všechny aplikace ve vašem zařízení, které mohou přistupovat k Fotoaparátu. V případě, že byste některé aplikaci chtěli tento přístup omezit, tak u ní stačí přepnout polohu přepínače do neaktivní polohy. Tímto způsobem můžete jednoduše zakázat přístup k fotoaparátu těm aplikacím, které to dle vašeho uvážení nepotřebují.

Pokud se vrátíte o jedno menu zpět, tedy zpátky do Soukromí, tak si stejným způsobem můžete zvolit, které aplikace budou mít přístup k dalším službám vašeho iPhonu či iPadu. K dispozici je například nastavení pro Kontakty, Fotky, Bluetooth, Zdraví a další. Ve většině případů je nastavení u těchto možností naprosto stejné, jako u Fotoaparátu. Jaké aplikaci zamezíte přístup k různým službám a funkcím záleží jen na vás. Berte ale ohled na to, že některé aplikace bez některých funkcí nemohou fungovat. To znamená, že pokud zakážete Fotoaparát aplikaci Messenger, tak nebudete schopni v rámci Messengeru fotit fotografie a posílat je svým kamarádům či blízkým.

privacy matters
Zdroj: Apple

Související články

Dnes nejčtenější