Zavřít reklamu

Apple včera večer zveřejnil aktualizaci pro svůj balíček produktivních aplikací iWork. Pages, Numbers a Keynote verze pro macOS i iOS dostaly několik nových funkcí, které se zaměřují především na rozšířené možnosti práce s textem a vylepšenou podporou pro Apple Pencil.

Pokud některé z aplikací v balíku iWork používáte, v App Store, resp. Mac App Store najdete kompletní seznam změn pro každou z vybraných aplikací (Pages, Numbers, Keynote). Některé změny a novinky jsou však zavedeny plošně pro všechny z nich. Jde zejména o novou možnost detekce obličejů z vložených fotek a následných inteligentních popisků, zcela nové jsou také některé styly textů a jejich grafické úpravy (možnost vkládání přechodů nebo grafiky z obrázků), v Pages je nově možné kopírovat celé bloky textů (včetně celých stránek) při zachování stylů, v Keynote je možné dynamicky měnit podobu slidů v režimu kooperace. V případě iOS aplikací je pak implementována rozšířená podpora pro Apple Pencil. Kromě ní (a ještě nějakých dalších drobností), jsou změny u iOS a macOS verzí aplikací totožné.

Aplikace z balíku iWork jsou dostupné zdarma pro všechny uživatele iOS, resp. macOS zařízení. Najdete je v App Store (na platformě iOS) a Mac App Store (na platformě macOS). Tento balík aplikací lze považovat za jakousi konkurenci pro Office od Microsoftu. Ten je sice na Macy dostupný také, avšak za jeho stažení si budete muset zaplatit. V porovnání s iWork však nabízí celou řadu funkcí navíc a celkově působí modernějším dojmem. Řešení od Applu však na jednodušší kancelářskou práci též bohatě stačí – tím spíš, když do něj v posledních měsících přibývají různá vylepšení.
iWork MacBook ikony
Zdroj: Apple

Související články

Dnes nejčtenější