Zavřít reklamu

Od představení macOS 10.15 Catalina uplynuly dnes večer již tři dlouhé týdny, které přinesly hned dvě vývojářské beta verze. Před malou chvílí pak vypustil Apple vcelku neočekávaně i první veřejnou betu pro testery, kteří se rádi do testování nových operačních systémů zapojují. Pokud byste mu tedy chtěli pomoci s dokončením macOS 10.15 i vy, v následujících řádcích vám poradíme, jak na to.

Ještě, než se pustíme do samotného instalování veřejné bety, měli bychom zazálohovat Mac. To provedeme nejlépe pomocí Time Machine, na iCloud či na jiné externí úložiště. Vyvarujeme se tím ztrátě dat, která by v krajním případě mohla nastat. Vstup do veřejného beta testování je totiž samozřejmě svým způsobem lehce rizikový, jelikož se zapojujete do testování něčeho, co spatří finální verzi zhruba za dva a půl až tři měsíce. Než se tedy do testování pustíte, měli byste si to dobře rozmyslet. Ideální je například to, když betu nainstalujete na své sekundární zařízení, u kterého pár chyb překousnete a váš hlavní pracovní nástroj zůstane na Mojave, která je bez větších chyb. Také je potřeba zkontrolovat, jestli je macOS Catalina kompatibilní s vaším Macem. To uděláte nejsnadněji na této stránce.

Kompletní návod, jak se zapojit do beta testování: 

  1. V internetovém prohlížeči na Macu jděte na webové stránky beta testování – beta.apple.com
  2. Zaregistrujte se, nebo se přihlaste přes modré tlačítko pod nápisy “Learn more about iOS 13”, “Learn more about macOS Catalina”, “Learn more about tvOS 13”. 
  3. Po přihlášení odsouhlaste Applu veškeré podmínky, které vám předkládá
  4. Na stránce Guide for Public Betas zvolíte macOS a v pravém horním rohu Enroll Your Device
  5. Poté již stačí jen zvolit Download macOS Mojave public beta access utility, otevřít soubor ve složce Stahování, ten rozbalit a nainstalovat.
  6. Otevře se Mac App Store, který vám nabídce nový macOS Mojave. Ten stáhnete kliknutím na Aktualizace a poté jej nainstalujete kliknutím na Aktualizovat. 

Pokud jste tyto kroky dodrželi, měli byste již na svém Macu vidět aktualizační okno, které se již brzy změní na tapetu ostrova z macOS Catalina. Poté vám již nic nebrání v kochání se novinkami či testováním nových funkcí. Beta se nám osobně zdá poměrně bezproblémová a až na pár nedodělků se s ní dá běžná kancelářská práce bez problému vykonávat. Jak už jsem však psal výše, pokud potřebujete od Macu dokonalost bez veškerých chyb, do bety bych být vámi nešel. Jedná se totiž samozřejmě o testovací verzi. Návrat z ní je navíc o poznání složitější, než například z iOS 13, takže důrazně doporučuji vstup do beta testování důrazně zvážit. 

macos_10_15_catalina_Tapeta_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.