Zavřít reklamu

Mám za to, že žijeme v době, kdy cokoliv propojené kabelem je zkrátka přežitkem. Dvojnásobně to dle mě platí u sluchátek. Je ale problém sehnat dobře hrající bezdrátová sluchátka za příznivou cenu. Jedná se totiž o produkt, kterému osobně velmi fandím díky vlastnostem, které většinou nabízí. O tomto typu sluchátek se totiž dá obecně říci, že jsou pohodlné při sportu, při běžném nošení a pokud mi jejich funkcionalita dovolí přeskakovat skladby, jsem téměř vždy spokojen. Nedávno se mi dostala do rukou sluchátka Intezze Piko, která lákají na příznivou cenu a Bluetooth 5.0. Jak tedy obstála?

Balení

Nejprve ale jako vždy k obsahu balení. Sluchátka dojdou v malé bílé krabičce v níž naleznete manuál, 4 náhradní špunty (na výběr je tedy z velikostí malá, střední, velká), sluchátka v nabíjecím docku a microUSB nabíjecí kabel, který by vzhledem ke své zhruba patnácticentimetrové délce mohl být skutečně delší.

Sluchátka se nachází v plastové krabičce, která vám svou velikostí skvěle padne do kapsy. Po designové stránce neurazí ani nenadchne. Matný bílý vzhled nezanechává otisky a nepoškrábe se jako třeba krabička u AirPods. Na přední straně se nachází LED diody, které indikují stav nabití, na zadní straně pak konektor pro microUSB kabel. Zde bych ocenil především magnet, kterým sluchátka v krabičce drží. Ať se budete snažit sebevíc, sluchátka z ní prostě nevypadnou. Párkrát se mi ale stalo, že krabička při otevírání opravdu velmi nepříjemně vrzala, po několika rychlých otevřeních ale tento jev vymizel.

Technické specifikace

Nyní k technické specifikaci. Sluchátka disponují standardem Bluetooth 5.0 a podporou kodeků SBC a AAC. Připojení je tedy stabilnější a sluchátka zvládnou hrát od smartphonu i na větší vzdálenost. Dále zde nalezneme zabudovaný mikrofon, který funguje vskutku spolehlivě. Každé sluchátko má hmotnost 5,6g a disponuje akumulátorem o kapacitě 43 mAh. Na jedno nabití vydrží hrát až 4 hodiny. Nabíjecí dock má kapacitu 800 mAh a sluchátka zvládne dobít až 8x. V kapse tedy budete nosit přes 30 hodin poslechu.

Párování

Sluchátka je opravdu snadné zprovoznit. Při prvním otevření je stačí vyjmout z krabičky a vložit zpět, tím se zaktivují. Pří dalším vyjmutí se společně spárují. Po zhasnutí diody na levém sluchátku dojde poté k možnosti spárovat sluchátka se smartphonem. V tento moment je hotovo. Sluchátka se pak po vyjmutí připojí k telefonu vždy sama.  Vzhledem jsou sluchátka velmi podobná běžným bezdrátovým sluchátkům. Na vnitřní straně narazíme na dva dobíjecí piny. Na vnější straně si můžeme všimnou LED diody, loga značky a multifunkčního tlačítka, které vám dovolí odmítat, přijímat a ukončovat hovory nebo přepínat skladby. Rozhodně oceňuji přítomnost špuntů, díky kterým perfektně drží v uších. Na sport jsou tím pádem jako dělaná.

Zvuk

Pokud ale máte v úmyslu kupovat sluchátka, bude vás jistě zajímat, jak hrají. Je třeba mít na paměti, že Intezze Piko nestojí ani 1500 korun. Tím ale nechci říct, že nemáte čekat zázraky. Za tyto peníze budete těžko hledat sluchátka, která mají čistší a příjemnější zvuk. Na můj vkus by mohla sluchátka hrát ještě o 10 až 15% hlasitěji. Ovšem za těchto okolností je třeba říct, že s výškami ani hloubkami není při poslechu problém a tóny nemají tendenci se zkreslovat. Basová složka je u těchto sluchátek velmi příjemná a rozhodně nikoho neurazí. Pokud ale máte rádi skutečně pořádné basy, musíte se poohlédnout někde jinde. Taková sluchátka pak stojí i čytřnásobek. Vnímání hudby je ale značně subjektivní a v mém posuzování hraje roli zřejmě i fakt, že jsem rozmazlený z AirPods.

Resumé

Co říct závěrem? Pokud toužíte po bezdrátových sluchátkách, která skvěle drží v uších, pěkně hrají, disponují Bluetooth 5.0 a jsou špuntové, můžete dát šanci těmto od značky Intezze. V této cenové kategorii se rozhodně nejedná o krok vedle – ba naopak. Mnohá bezdrátová sluchátka, která se pohybují v této cenové relaci, hrají o poznání hůře. Zvuk je však samozřejmě otázkou vkusu.

Související články

Dnes nejčtenější