Zavřít reklamu

Mysleli jste si, že Česko je příliš bezvýznamné na to, aby Apple vyslyšel volání jeho občanů po nejrůznějších vylepšeních ve svých operačních systémech? Co se Siri v češtině týče, mají Češi prozatím opravdu smůlu, dočkali se ale kontroly českého pravopisu. Tu Apple přidá do operačních systémů macOS Catalina a iOS 13. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, stalo se tak podle dostupných informací na popud jednoho z českých uživatelů, který inicioval vznik webové petice za tuto funkci. Petice se skutečně překvapivě dostala na ta správná místa a majitelé vývojářských betaverzí operačních systémů macOS Catalina, iOS 13 a iPadOS si již kontrolu českého pravopisu mohou vyzkoušet na vlastní kůži.

Kontrola pravopisu v  iOS 13, macOS Catalina a iPadOS vypadá tak, jak ji můžete znát z různých kancelářských aplikací či nástrojů s podporou kontroly českého pravopisu. Pokud napíšete dané slovo nesprávně, zobrazí se vám podtržené nesouhlasnou červenou vlnovkou. V případě operačních systémů pro iPhone a iPad pak stačí na inkriminované slůvko dvakrát poklepat a zobrazí se vám možné varianty. Jak můžete vidět v galerii k článku, má funkce zatím své mouchy, postupem času se ale určitě ještě vyladí.

I přes malý počet podpisů uspěla

Petici na webu Change.org podepsalo celkem 917 lidí, cílem bylo 10 tisíc podpisů. Podle Romana Maštalíře, který je autorem zmíněné petice, si ji všiml jeden z českých zaměstnanců společnosti Apple, který se zasloužil o to, aby volání českých uživatelů bylo skutečně vyslyšeno.

Čím dalším by podle vás měla společnost Apple vyjít českým uživatelům vstříc? Je to česky hovořící Siri, našeptávání českých slov v klávesnici či něco úplně jiného? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější