Zavřít reklamu

V současné době se stále mezi nejrozšířenější USB standardy řadí klasická USB 3, za kterou USB-C a USB 3.2 spíše stále pokulhávají. Přestože přechod na nejnovější technologie probíhá vcelku pomalým tempem, skupina USB Promoter Group již oznámila příchod standardu USB4. Největší zajímavostí však je, že bychom se takovýchto portů a kabelů měli dočkat již v příštím roce.

Nejnovější MacBooky Pro samozřejmě s adaptací nejnovějších technologií problém nemají:

Chystaný standard je prozatím stále ve fázi vývoje a na jeho oficiální vydání si budeme muset tedy ještě chvíli počkat. Ačkoliv bychom se ho měli dočkat až v příštím roce, již nyní o něm více spoustu informací. Podle serveru Anandtech bude tato technologie postavena na známém standardu Thunderbolt 3, avšak na rozdíl od současných kabelů typu USB-C, které sice pracují i se zmiňovaným Thunderboltem,  bude schopna poskytnout maximální možnou přenosovou rychlost – tedy 40 Gibabitů za sekundu. Podle USB Promoter Group bude u USB4 taktéž zajištěna zpětná kompatibilita se staršími standardy, mezi kterými samozřejmě nechybí USB 3.2, Thunderbolt 3 a USB 2.0.

Oficiálních specifikací bychom se měli dočkat ještě letos v létě a od nového standardu se očekává, že značně změní dosavadní hru. Kvůli tomu by měla zmiňovaná Promoter Group taktéž přijít se zcela novým logem a značkou, avšak na bližší informace si bohužel budeme muset ještě chvíli počkat. Co se týče Applu, tak od toho se očekává, že tuto nejnovější technologii adaptuje co nejrychleji to bude možné. Otázkou však je, zdali se jí dočkají i iPady Pro, které již nyní USB-C portem disponují

Související články

Dnes nejčtenější