Zavřít reklamu

Určitě víte, že v operačním systému Windows je možnost pro změnu ikony k dispozici přímo ve vlastnostech souboru, či složky. V macOS bohužel taková možnost neexistuje, avšak nemusíte zbytečně zoufat. I zde lze totiž ikonu složky velice jednoduše změnit. Ve výsledku bych dokonce řekl, že je změna ikony složky v macOS jednodušší, než ve Windows. Samozřejmě je nutné, abyste věděli, jak na to. Postup je to vcelku jednoduchý. Pokud vás tedy zajímá, jakým způsobem si můžete změnit ikonu složky v macOS, tak určitě dočtěte tento návod až do konce.

Jak v macOS změnit ikony složek

Jak už jistě tušíte, tak první věcí, kterou budeme potřebovat, je ikona. Ikon je na internetu k dispozici celá řada. Některé stránky vám dají k dispozici stáhnout si balíček ikon ve specifickém stylu, v opačném případě si můžete klidně stáhnout ikonu jen jednu. Navíc je dobré vědět, že pro použití ikony ani nemusíte v macOS využít speciální „ikonový“ formát, který většinou končí příponou .ico, anebo .icns. Stačí vám i obyčejný obrázek, nejlépe ve formátu .png. Samozřejmě je také třeba brát v potaz velikost obrázku, která by se měla co nejvíce podobat čtverci. Doporučená velikost pro ikonu je v klasickém případě 512 x 512 pixelů.

Jakmile máte tedy obrázek s ikonou připravený, tak jej dvojitým poklepáním otevřete v aplikaci Náhled. Po otevření klikněte v horní liště na tlačítko Úpravy a z rozbalovacího menu zvolte možnost Vybrat vše (popřípadě použijte zkratku Command + A). Poté opět otevřete Úpravy, nyní však vyberte možnost Kopírovat (zkratka Command + C). Nyní je třeba, abyste si našli složku, na kterou chcete ikonu aplikovat. Na složku klikněte pravým tlačítkem a klikněte na kolonku Informace. Zobrazí se veškeré informace o složce, vás však v tomto okně zajímá v levém horním rohu dosavadní ikona, kterou složka má. Nyní je třeba, abyste tuto ikonu nakliknuli – to poznáte tak, že se okolo ní objeví stín. Poté už jen stačí v horní liště kliknout na Úpravy a vybrat záložku Vložit (popřípadě použít zkratku Command + V). Tímto jednoduchým způsobem lze jednoduše změnit v macOS ikona.

Pokud někdo z našich čtenářů čte tento návod na operačním systému macOS 10.15 Catalina, tak mám špatnou zprávu. Z nějakého důvodu nelze v první betaverzi macOS 10.15 tímto způsobem ikonu změnit. S největší pravděpodobností se však jedná pouze o nějakou chybku, která bude v dalších verzích systému opravena. Prozatím tedy platí, že změnu ikony můžete jednoduše provést na macOS 10.14 Mojave a starším. My, co už testujeme macOS 10.15 Catalina, si ještě budeme nejspíše muset nějakou tu dobu počkat.

Nálepka LsA MacBook 12"

Související články

Dnes nejčtenější