Zavřít reklamu

Obliba fitness náramků od Xiaomi neustále roste. Za posledních několik let si získaly desítky milionů zákazníků po celém světě a dalo by se tvrdit, že nemají mezi tímto typem produktů konkurenci. Své postavení chce však zřejmě Xiaomi ještě více posílit a to tím nejlepším možným způsobem – novou generací náramku Mi Band.

Mi Band 4 nabídne doposud největší mezigenerační skok z hlediska použitých technologií. Zatímco loňský model nabídl pouze 0.78 palcový displej o rozlišení 128 x 80 pixelů, novinka se může chlubit obrazovkou o 0.95 palce s rozlišením 240 x 120 pixelů. Samozřejmě je dotyková a disponuje hned 77 různými pozadími. Potěší také zabudovaný mikrofon, přes který půjdou vyřizovat hovory, vylepšený akcelerometr a dva módy sledování pohybu – běhání a jízdu na kole. Nechybí ani voděodolnost do 50 metrů a schopnost rozeznat jednotlivé druhy plavání. A aby to nebylo soutěživým uživatelům líto, nabízí rovnou žebříček ukazující váš výkon. Poslední markantní novinkou je zvýšená výdrž baterky. Ta má podle oficiálních slov výrobce zvládnout až 20 dní na jedno nabití, což je s ohledem na barevný displej, který je navíc relativně velký, velmi slušné. U Mi Band 4 pak naleznete samozřejmě klasické vychytávky typu snímač srdeční frekvence či krokoměr – tedy prvky, kterými disponovaly už předešlé verze.

Cena v Číně byla nastavená na 169 juanů, tedy v přepočtu zhruba 25 dolarů. U nás  za náramek zaplatíte 1 249 Kč, přičemž na pulty obchodů by se měl dostat na začátku příštího měsíce. Bohužel se k nám nedostane mírně dražší verze s NFC, nabízející například bezkontaktní placení. Stejně tak se budeme muset obejít bez hlasového asistenta XiaoAI. Obě zmíněné funkce se orientují na čínský trh, kde je po podobných vymoženostech poptávka. U nás by příliš nepochodily, a tak se Xiaomi rozhodlo je rovnou vyškrtnout. Tak či onak, Mi Band 4 může směle konkurovat dražším výrobkům a zatím převládá všeobecné nadšení. Uvidíme, jak si povede v testech.

Související články

Dnes nejčtenější