Zavřít reklamu

I přes své nesporné kvality měl loňsky model Macbooku Pro jeden zásadní neduh – problém s chlazením. Byl totiž osazen procesorem Intel Core i9 o taktu 2.4GHz a letošní nástupce má obsahovat rovnou procesor deváté generace. Mnozí se tak báli, že nás letos postihne stejný zádrhel a bez dodatečných větších změn či zásahů do hardwaru se nic nezmění. Apple však myslel i na tuto skutečnost a udělal několik jednoduchých opatření. Především vyměnil teplovodivou pastu za kvalitnější, což největší měrou přispělo ke stabilnímu chlazení. A to i při přetaktování na 2.6GHz.

Designéři a konstruktéři Macbooku pochopitelně neměli čas na kompletní změnu vzhledu či fungování, ale to konec konců ani nebylo třeba. Stačilo nešetřit na klíčových součástkách a lehce snížit napětí v procesoru. To vyústilo v lepší odvod tepla a udržování stabilní teploty. Od svého redesignu v roce 2016 zaznamenávali uživatelé laptopů od Applu každoroční problémy spojené především s výkonem, který byl uměle snižován právě kvůli chlazení. Vypadá to, že letos se společnost poučila a čeká nás po dlouhé době poměrně bezproblémové vydání. Spolu s novým typem klávesnice bychom se konečně mohli dočkat kvality odpovídající ceně.

Nezbývá než počkat si na pořádně testy při plné zátěži. Ty jasně ukáží nedostatky nového Macbooku Pro v praxi, nebo naopak dostatek důvodů pro koupi. Naštěstí nebudeme muset moc dlouho čekat, laptop vyšel totiž již na konci května. Nová generace přináší o poznání vyšší výkon, tišší architekturu a především ergonomičtější klávesnici s lepším a kvalitnějším materiálem. Co na oznámení říkáte? Líbí se vám, nebo byste raději investovali do něčeho jiného?

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější