Zavřít reklamu

Doom se je stará nehynoucí klasika, která v posledních letech znovu ožívá. Restart série z roku 2016 sklidil značný obdiv a aktuálně chystaný následovník, Doom Eternal, jakbysmet. Bethesda však nechce ze svého záběru vynechat ani systém společnosti Apple. Hrát hru přímo na telefonu či tabletu by bylo poněkud nepraktické a především výkonově nedostačující, ale i s tím si studio poradilo. Na letošní E3 totiž vývojáři oznámili novou streamovací službu Orion, chystající se přepsat dosavadní povědomí o cloudovém hraní. Jako testovací subjekt si Bethesda zvolila právě iOS, kde si budeme moci brzy zahrát exkluzivně a plnohodnotně Doom z roku 2016.

Podle slov tvůrců se jim povedlo snížit odezvu o 20% a nutnou rychlost připojení o 40%. Jak bude celý koncept fungovat zatím nevíme, ale prvotním testerům nabízí studio možnost vyzkoušet si hru zdarma. Samozřejmě nemusíte nic stahovat, stačí se přihlásit zde a vlastnit dostatečně rychlý internet. Ostatní platformy jako Android se PC se dočkají v brzké budoucnosti, přednost bude mít však v dohledné době právě iOS. Přístup ke streamovacím funkcím vám zajistí verze 11 a vyšší, ale doporučujeme si pospíšit. Kdo dřív přijde, ten dřív mele a test je omezen jak kapacitně, tak časově.

Se službami na bázi předplatného se v poslední době roztrhl pytel. Jako jeden z prvních přišel s tímto nápadem Google, jehož projekt Stadia doslova spustil lavinu. Následoval Apple se sbírkou her Arcade, Bethesda s Orionem nebo Microsoft s Project xCloud. Zatím co některé chystané vize počítají pouze s využíváním předem daných her za určitý měsíční obnos, ti odvážnější se postupně pouští do vod streamingu. Uvidíme, kam nás budoucnost zavede. Mnozí příznivci tento přerod vidí jako budoucnost hraní, ale nad tím by se dalo spekulovat. Dáváte přednost klasickému přístupu, nebo se vám zamlouvá ten inovativní, avšak lehce riskantní?

Související články

Dnes nejčtenější