Zavřít reklamu

Pamatujete na přenádhernou meditativní hru Journey od studia thatgamecompany? Zahrát jsme si ji mohli bohužel pouze na PC a konzolích od Sony, ale přání a tužby uživatelů iOS byly nakonec vyslyšeny. Původní hry se sice nedočkáme, ale stejně pohádkové dobrodružství s přívětivým názvem Sky: Children of the Light zavítá také na jablečný systém.

Původně byl titul oznámen již během konference Applu zaměřené na iPhone X v roce 2017, kde byl prezentován jako exkluzivita pro Apple TV s podporou Siri Remote. Priority vývojářů se však nakonec ubraly jiným směrem, a tak nás za necelých měsíc, konkrétně 11. července, čeká tato hříčka i na našich přenosných zařízeních.

Zatím co od té doby bylo ticho po pěšinu, tvůrci tvrdě pracovali, aby nám mohli na letošní E3 prezentovat nádherný trailer s oficiálně potvrzeným datem vydání. Minulý rok byla sice vydaná beta, pojmenovaná zkrátka Sky: Light Awaits, ale k té mělo přístup jen několik šťastlivců. Pochopitelně na konferenci nechyběly informace o samotném příběhu a zážitku, který si ze hry odneseme. Tentokrát si zahrajeme za námi vytvořený charakter, předurčený k objevení všech sedmi malebných světů. Ty budeme prozkoumat jak sami, tak s přáteli či náhodnými hráči. Thatgamecompany chce navázat na oblíbené sociální funkce z Journey a nabídnout hráčům možnost, jak stmelit svá přátelství a navázat nová.

Uvidíme, zda titul dokáže navázat na úspěch předchozí hry a naplnit očekávání nedočkavých fanoušků. Jisté je, že nás tahle roztomilá adventura v žádném případě nemine. A aby toho nebylo málo, vývojáři plánují světy rozšiřovat a pořádat sezónní eventy, takže o zábavu nouze rozhodně nebude. Verze pro PC, macOS a konzole zatím oznámena nebyla, ale podle slov tvůrců dříve či později, pravděpodobně koncem letošního roku, přijde. Co na trailer říkáte? Myslíte, že má na iOS své místo, nebo je podle vás hraní na telefonupříliš nepraktické a lepší je uvelebit se na gauči a hrát na televizi, případně PC?

Sky: Children of Light

Související články

Dnes nejčtenější

.