Zavřít reklamu

Spekulace se naplnily. Od časného rána plní sociální sítě příspěvky nadšených Holanďanů, kteří se chlubí spuštěním Apple Pay v jejich zemi. O tom se začalo spekulovat již před několika měsíci, avšak až nyní mu dal Apple v zemi zelenou. Holanďané si tak mohou naplno vychutnat, jaké to je platit iPhonem, Apple Watch či Macem. 

Takto jednoduše lze Apple Pay nastavit: 

Podle prvotních informací to zatím vypadá, že v zemi spustila Apple Pay jediná banka a to ING. Mikrostránka nizozemské odnože webu Applu navíc víceméně potvrzuje, že je ING zřejmě alespoň zprvu jedinou bankou, která bude jablečnou platební službu podporovat. Podporovány jsou navíc podle všeho jen karty maestro od MasterCard. Nicméně je možné, že se k ING v brzké době přidají další bankovní instituce, aby službu nabídly svým klientům. Je totiž naprosto jasné, že zájem o ní bude stejně jako ve zbytku světa velmi velký. 

Stejně jako v České republice, ani zde se Apple neobtěžoval službu spustit jakkoliv formálně – tedy například skrze tiskovou zprávu. Tento postup se tak dá očekávat i na sousedním Slovensku, které by se mělo Apple Pay dočkat již za týden. Podle našich zdrojů je totiž jeho spuštění naplánované na 18. červen, 6 hodin ráno. Kolik bank s jeho podporou hned zprvu přijde je však zatím ve hvězdách. 

Související články

Dnes nejčtenější