Zavřít reklamu

Různých datových či nabíjecích kabelů je na trhu v dnešní době opravdu mnoho. Některé jsou klasické, jiné zase kvalitnější s opletením, některé zase podporují rychlejší přenos dat či rychlejší nabíjení. V minulosti se u společnosti Apple objevil kabel, respektive konektor s názvem MagSafe. Tento konektor byl používán k nabíjení MacBooků, avšak později jej vytlačil klasický USB-C konektor, který MacBooky využívají nyní jakožto rozhraní Thunderbolt 3. MagSafe konektor byl naprosto přelomový a skvělý. Spojení Mag a Safe není v tomto případě vůbec náhodné. Slovo Mag v tomto případě znamená magnet a Safe bezpečnost. Konektor byl tedy k MacBooku připojen pomocí magnetu a kdyby se náhodou stalo, že byste o nabíjecí šňůru zavadili, tak by se kabel odpojit a nedošlo by ke shození celého zařízení na zem, například ze stolu.

Jak už jsem ale jednou zmínil, tak konektor MagSafe byl později vytlačen konektorem USB-C, který žádným magnetem nedisponuje. iPhony v dnešní době disponují klasickým Lightning konektorem, který magnet taky nemá. Když tedy u novějších zařízení od Applu zakopnete o šňůru, tak buď budete mít štěstí, anebo vám MacBook, či iPhone, jednoduše spadne na zem. Tohle si začaly uvědomovat různé společnosti, které se proti tomuto neštěstí snaží bojovat. Jednou z těchto společností je i Swissten, který navrhl speciální kabel Arcade, který funguje na podobné bázi, jak MagSafe. V případě, že už se nikdy nechcete dostat do situace, že byste zakopli o kabel a shodili svého jablečného miláčka na zem, tak rozhodně čtěte dále. V dnešní recenzi se totiž na kabel Swissten Arcade podíváme zblízka.

Oficiální specifikace

Speciální magnetický kabel Swissten Arcade je určen pro všechny uživatele, kteří nechtějí riskovat pád zařízení na zem. Tohle řešení je vyvinuto tak, že si dovnitř Lightning konektoru zacvaknete speciální magnetický konektor, ke kterému poté už jen vždy stačí pomocí magnetu přicvaknout kabel. Samotný kabel je navíc přizpůsoben pro co největší odolnost, a proto je navíc k tomu oplétaný. Jako třešnička na dortu je zakončení ve tvaru písmene L. Kabel Arcade má klasickou délku 1,2 metru a měl by vydržet až 10 tisíc ohybů. Zároveň zvládne přenést proud o hodnotě až 3A, rychlost přenosu dat poté dosahuje až 480 Mb/s.

Balení

Balení kabelu Arcade je naprosto jednoduché a strohé – co byste také v balení kabelu čekali. Krabička je zpracovaná do bílé barvy, na přední straně nalezneme veškeré přednosti a vlastnosti kabelu. Na zadní straně poté klasicky naleznete návod k použití. Uvnitř krabičky se poté nenachází nic jiného, než samotný oplétané kabel Arcade, společně s magnetickou koncovkou.

Zpracování a osobní zkušenost

Sice nepatřím mezi úplné fanoušky oplétaných, či speciálních kabelů a rád sáhnu po klasice, avšak v tomto případě je tomu jinak. Kabel Arcade testuji již asi 2 týdny a musím říct, že jsem si jej velice oblíbil. Osobně kabel nejvíce používám doma na pracovním stole, jelikož právě to je to místo, kde jsem si už několikrát můj iPhone nohou shodil na zem. Hned ten den, co jsem koncovku kabelu vložil do konektoru, tak se mi podařilo o kabel zavadit. V tomto případě se ale kabel jednoduše odpojil a iPhone se ze svého místa prakticky nepohnul. Kdybych neměl kabel Arcade, s největší pravděpodobností by můj jablečný telefon opět letěl k zemi.

Jako největší nevýhodu pozoruji to, že při nainstalované koncovce prostě a jednoduše obyčejný Lightning kabel do konektoru nezasunete. Vždy si tedy musíte rozmyslet, zdali nebude v některých případech koncovku lepší nechat doma. Ona koncovka je navíc opravdu malinká, a jak jistě víte, tak malinké věci se ztrácí nejjednodušeji. Osobně tedy doporučuji, abyste koncovku nechávali vždy na jednom místě, například doma na stole, anebo v přihrádce auta. Pokaždé, když někam vyrazíte, tak koncovku opět vytáhněte, abyste ji nějakým způsobem neztratili. Na závěr tohoto odstavce bych ještě rád věnoval pozornost suchému zipu, který se nachází na každém kabelu od Swisstenu. Tento stylový zip s brandingem od Swisstenu je naprosto perfektní, jelikož si pomocí něj můžete vždy kabel zkrátit a smotat podle potřeby. Tyto malé přidané hodnoty osobně velice oceňuji. Vždy jsem rád, když společnost vytvoří produkt, ke kterému přidá něco navíc, co vlastně ani nemusí.

Závěr

Kabel Swissten Arcade je naprosto perfektní pro všechny, kteří chtějí eliminovat zničení nabíjecího konektoru, anebo celého zařízení. Pokud se pro kabel Swissten Arcade (a nejen ten) rozhodnete, tak se můžete těšit na prémiové provedení společně se skvělým designem. Kabel Swissten Arcade navíc není nikterak drahý – po slevě vás vyjde na skvělých 245 korun. Pokud bych si měl vybrat, zdali si koupím kabel „za dvě stovky“, anebo nový displej na zničený telefon, tak si myslím, že je volba velice jednoduchá. A pokud vám oplétané, či speciální kabely nevyhovují, tak pořád můžete sáhnout po originálních kabelech od Applu, které zakoupíte taktéž na stránkách Swisstenu za skvělou cenu.

swissten_Arcade_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Slevový kód a doprava zdarma

Společnost Swissten.eu si pro naše čtenáře připravila 11% slevový kód, který můžete využít na všechny produkty. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „SALE11„. Společně s 11% slevovým kódem je navíc doprava na všechny produkty zdarma. Pokud sháníte klasické kabely, tak vám také mohu doporučit ty klasické od Swisstenu. Pro uplatnění slevy musíte nakoupit za více, než 999 Kč.

swissten_Arcade_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější