Zavřít reklamu

Zkusili jste někdy požádat Siri, ať vám přehraje skladbu z aplikace Spotify? Pokud ano, pak jste jistě velmi záhy zjistili, že Siri se ke Spotify ve vašem zařízení nechce znát. To se ale možná v nejbližší době změní. Společnost Apple totiž konečně zpřístupnila svůj framwork SiriKit pro hudební aplikace, aplikace pro podcasty, audioknihy či rozhlasové stanice od vývojářů třetích stran. V praxi se tato novinka projeví v operačních systémech iOS 13 iPadOS, které Apple představil v pondělí na WWDC.

iOS 13 na oficiálních screenshotech (zdroj: Apple.com/newsroom):

Rozhodnutí, zda své hudební a podobné aplikace zpřístupní pro hlasovou asistentku Siri, bude ale čistě na příslušných vývojářích. Žádná oficiální vyjádření sice prozatím nepadla, redakce serveru MacRumors nicméně kontaktovala zástupce Spotify, Amazonu, Googlu, Pandory, Tidalu, Overcastu a Castra s žádostí o reakci. Odpovědi na sebe jistě nenechají dlouho čekat, proto budeme tento článek průběžně aktualizovat.

Právě společnost Spotify v nedávné době obvinila Apple z nekalých praktik, s jejichž pomocí údajně bránila tomu, aby pro Apple Music vznikla jakákoliv konkurence. Mezi zmíněné nekalé praktiky Spotify řadí mimo jiné právě to, že příslušnou aplikaci nelze ovládat za pomoci hlasové asistentky Siri. „Apple nám neumožní být na HomePodu a v žádném případě nám nedovolí ani spojit se se Siri pro přehrávání našich hitů,“ uvedli zástupci společnosti Spotify. Těžko říct, zda rozhodnutí Applu zpřístupnit Siri tvůrcům hudebních aplikací souvisí s obviněním, které vůči němu vznesla společnost Spotify. Rozhodně se ale jedná o dobrou zprávu pro uživatele i vývojáře.

Vývojáři se prvních betaverzí operačních systémů iOS 13 a iPadOS dočkali toto pondělí, betaverze pro veřejnost by měly následovat příští měsíc. Oficiální verze nových operačních systémů vyjdou tradičně v září spolu s novými iPhony.

Spotify iPhone X

Související články

Dnes nejčtenější