Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších novinek nového macOS 10.15 Catalina je bezesporu funkce Sidecar, díky které budeme moci iPady se systémem iPadOS využít velmi jednoduše coby rozšířenou plochu Macu. To však není ani zdaleka vše. Displej iPadu totiž nebude sloužit jen pro zobrazení, ale bude přes něj možné obsah Macu na něm různě upravovat například pomocí Apple Pencil, což velmi usnadní práci například grafikům. Slušně těžit však budou ze Sidecar i majitelé MacBooků bez Touch Baru. 

Takto nový macOS 10.15 vypadá: 

Přestože jsme se představení Touch Baru dočkali již na podzim roku 2016, Apple se jej zatím nerozhodl rozšířit mimo MacBooky řady Pro. Sidecar však všem, kteří MacBooky bez Touch Baru vlastní, ale chtěli by jeho funkce využívat, nabídne příjemnou alternativu ve formě jeho zobrazení na displeji iPadu. Virtuální Touch Bar bude, co se funkcí týče, nabízet vše, na co jsou uživatelé zvyklí u Touch Baru z MacBooku Pro, díky čemuž si budou moci mimo jiné uživatele vyzkoušet, zda je pro ně tento prvek přínosný či nikoliv a podle toho si potom vybírat svůj další MacBook.

Funkce Sidecar je zatím zahalena mnoha tajemstvími, jelikož se jí Apple příliš dlouho na své Keynote nevěnovat a nezveřejnil poté ani žádné dokumenty, které by objasňovaly některé její detaily. Dostupná by však měla být na všech MacBoocích z roku 2015 či novějších, iMacích (včetně Pro) z Late 2015 či novějších, Macích mini z Late 2014 či novějších a Macu Pro z Late 2013 či novějších s operačním systémem macOS 10.15 Catalina a iPadech, na kterých bude dostupný iPadOS. Na redditu se navíc začínají již nyní objevovat názory, že by se měla dát funkce zprovoznit po určitých terminálových úpravách i na strojích straších. 

Přestože si budeme na ostré vypuštění nových systémů prošpikovaných novinkami ještě počkat, už nyní je jasné, že se máme skutečně na co těšit. Jak iOS, tak macOS, tvOS, watchOS a iPadOS toho totiž nabízejí skutečně spoustu nového a použití jablečných produktů tak posunou na další úroveň. Snad tedy bude vše v září, kdy Apple ostré verze těchto systémů vypustí, fungovat na jedničku jako tomu bylo u iOS 12. Další přešlap ve stylu iOS 11 bychom totiž Applu jen stěží zapomínali. 

Související články

Dnes nejčtenější