Zavřít reklamu

Pokud jste se někdy dostali do fáze, že jste museli na vašem iPhonu deaktivovat funkci Najít iPhone (například při zaslání do servisu), tak se vám zároveň deaktivovala i funkce Odeslat poslední polohu. Když vám poté ze servisu iPhone přišel zpět domů a znovu jste funkci Najít iPhone zapnuli, tak už se funkce Odeslat poslední polohu sama neaktivovala. Tato funkce zaručí to, že ještě před tím, než se iPhone úplně vybije, tak zašle svoji polohu, abyste jej v případě ztráty mohli najít. Pojďme se společně podívat na to, jak můžete funkci Odeslat poslední polohu aktivovat, anebo si popřípadě zkontrolovat, že funkci aktivní máte.

Aktivace funkce Odeslat poslední polohu

Na vašem iOS zařízení přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté klikněte na samotném vrchu na vaše jméno, a poté klikněte na kolonku iCloud. Po načtení sjeďte níže, dokud nenarazíte na sekci Najít iPhone, kterou rozklikněte. Zde už jen jednoduše stačí pomocí přepínače aktivovat funkci Odeslat poslední polohu.

Popis situace se servisem a ztrátou, kterou jsem zmiňoval v úvodu, zažil můj kamarád, respektive jeho přítelkyně. Svůj iPhone odesílala do servisu kvůli špatnému mikrofonu. Vypnula tedy možnost Najít iPhone, odeslala telefon a ten jí zanedlouho přišel. Opět funkci Najít iPhone aktivovala, ale už zapomněla na možnost Odeslat poslední polohu. Poté, když jednoho večera šla domů z práce, tak se jí telefon vybil, načež jej bohužel poté někde vytratila. Ihned po tomto nepříjemném zjištění se chtěla podívat na iCloud, kde se její iPhone nachází. Bohužel, protože neměla aktivní funkci Odeslat poslední polohu, tak si ani nemohla zobrazit, kde bylo zařízení naposledy „při životě“. Bohužel, iPhone tedy nenašla a musela si koupit nový. Berte tohle jako varování a ponaučení a rozhodně si pomocí postupu výše zkontrolujte, že funkci Odeslat poslední polohu máte aktivovanou.

find my iphone

Související články

Dnes nejčtenější