Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému iOS 13 se řady nových funkcí dočkala také spousta nativních iOS aplikací. Výjimkou není ani streamovací služba Apple Music, kterou Apple obohatil například o možnost zobrazování textů právě přehrávaných skladeb, vylepšení prvků uživatelského rozhraní a mnoho dalšího. Součástí zmíněných vylepšení je nově také varování v případě, že se uživatel chystá přidat do seznamu skladeb duplicitní položku.

Jak jste s designem iOS 13 spokojeni?: 

 

Na první pohled by se možná mohlo zdát, že jde o drobnou, jednoduchou funkci, ve skutečnosti ale aplikace Apple Music v iOS tento prvek velmi postrádala. Pokud se uživatelé budou v iOS 13 pokoušet přidat do seznamu skladeb píseň, která se v něm již nachází, aplikace duplicitu rozpozná a uživateli se zobrazí příslušné varování. Neznamená to ale, že nebudete moci mít v jednom seznamu skladeb více stejných položek – přidání duplicitní skladby můžete v aplikaci snadno potvrdit nebo zrušit.

 

Konkureční služba Spotify tuto možnost ve svých aplikacích nabízí již několik let, a její příchod do Apple Music uživatelé jistě uvítají s nadšením. Vzhledem k tomu, že se jedná o debut dané funkce, jí pochopitelně jistě ještě bude k dokonalosti něco málo chybět, Apple ji ale podle svých zvyků jistě co nejdříve patřičně vyladí a vylepší. Prozatím probíhá beta testování, v jehož průběhu se vychytají největší chyby. Podobné varování v minulosti nabízela například také služba iTunes.

apple music
Zdroj: Apple.com

Související články

Dnes nejčtenější