Zavřít reklamu

Jak jistě většina z vás tuší, tak většina aplikací v iOS pracuje i na pozadí. Tím, že některé aplikace pracují na pozadí, tak spotřebovávají energii vaší baterie. Některé aplikace, například hry, však provádějí aktualizaci na pozadí naprosto zbytečně. Tyto aplikace z nějakého důvodu na pozadí sledují například vaši lokaci. Osobně tedy nechápu, proč by nějaká hra měla na pozadí sledovat moji lokaci? Pokud máte na toto téma stejný názor, tak se vám určitě bude hodit dnešní návod, ve kterém si ukážeme, jak jednoduše můžete aplikacím, či celému systému, zakázat aktualizaci aplikací na pozadí a ušetřit tak drahocenná procenta baterie.

Jak zakázat aktualizaci aplikací na pozadí

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte kolonku Obecné. Poté stačí lokalizovat možnost Aktualizace aplikací na pozadí, na kterou klikněte. Po otevření si můžete aktualizaci aplikací na pozadí zakázat pomocí první možnosti v celém systému. Jak jsem ale zmínil v úvodu, tak se budete muset smířit s tím, že vám nebudou chodit upozornění na zprávy, apod. Dle mého názoru je o dost lepší si vybrat aplikace, u kterých aktualizaci na pozadí zakážeme. Přesně proto je níže seznam všech nainstalovaných aplikací. Pokud nějaké aplikaci chcete aktualizaci na pozadí zakázat, tak jednoduše stačí pomocí přepínače funkci zakázat.

Pomocí tohoto návodu jsme si ukázali, jakým způsobem můžete různým aplikací zakázat například to, aby vás skrytě na pozadí sledovaly. Při výběru aplikací, kterým aktualizaci na pozadí zakážete, si však dávejte pozor, abyste nevypnuli nějakou aplikaci, která aktualizaci na pozadí vyžaduje. Na druhou stranu, některé aplikace běží na pozadí zbytečně a jen urychlují vybití vaší baterie.

Související články

Dnes nejčtenější