Zavřít reklamu

Jak Apple slíbil, tak udělal. Od včerejšího dne již není možné konzumovat obsah novin a časopisů z aplikace Texture, kterou kalifornský gigant v loňském roce koupil a použil de facto jako předlohu pro svou vlastní službu Apple News+. Uživatelům Texture tak nyní nezbývá nic jiného, než na jablečou službu přejít nebo se s využíváním podobného řešení rozloučit. Právě druhá varianta však zřejmě bude mnohdy reálnější. 

Takto probíhalo představení Apple News+: 

Přestože se Apple News+ kvalitou oblíbené Texture minimálně vyrovná, ne-li jí převyšuje, má oproti ní jednu velkou nevýhodu. Je totiž dostupná pouze na iPhonech, iPadech, iPodech touch a Macích, zatímco Texture jste si mohli bez problému užít i na Androidu a Windows. A právě uživatelé těchto platforem budou kvůli službě zřejmě jen velmi těžko přecházet na produkty od Applu. Na druhou stranu se však nedá vyloučit, že se jablečná společnost v budoucnu nerozhodne přinést Apple News+ i na Android či právě Windows, jelikož s podobnými kroky v minulosti problémy neměla. Vzpomeňme třeba na Apple Music, které je na androidích telefonech dostupné již velmi dlouho a co víc – těší se tam alespoň podle mnoha analýz skoro až neuvěřitelné popularitě. 

Co Apple ztrácí na podpoře platforem, to naopak dohání cenou. Zatímco za Texture totiž museli předplatitelé měsíčně zaplatit 12,99 dolarů, Apple News+ je vyjde jen na 9,99 dolarů, což je poměrně značný rozdíl, vezmeme-li v úvahu, že se jedná o dvě prakticky stejné služby. Doufejme, že se tedy Apple News+ podaří Applu rozšířit i do dalších zemí po celém světě v brzké době. Obsah, který v ní je, je totiž skutečně lákavý a je naprosto jasné, že byl velký zájem i mezi českými a slovenskými jablíčkáři. Jednoduchá cesta, jak News+ na našem území zprovoznit, však bohužel neexistuje. 

Související články

Dnes nejčtenější