Zavřít reklamu

Jestli je něco z dílny Applu označováno prakticky od samého vydání za obrovský přešlap, jsou to bezesporu jeho Apple Mapy. Ty se totiž nedají ani po letech vylepšování s konkurenci prakticky srovnávat, jelikož nenabízí ani zdaleka takové možnosti, jako třeba Google Maps či Waze. A právě Google nyní využil tento průšvih Applu ve svůj prospěch a propaguje skrze něj svůj nedávno představený smartphone Pixel 3a, který strčí díky Google Maps v navigování do kapsy i více než dvakrát dražší “Phone X” s jeho Apple Mapami, za kterým se samozřejmě neskrývá nic jiného, než iPhone X či XS.

V krátké reklamě vsází Google na navigaci v rozšířené realitě, která by měla hrát v budoucnu v jeho mapách prim a naše životy by měla velmi usnadnit. Navigování podle ukazatelů v reálném prostředí bude totiž pro mnoho uživatelů o poznání příjemnější, než-li navigování na klasické mapě, které bývá zpravidla i mírně zpožděné. Nic takového by se však v AR navigování stávat nemělo. A jelikož se jej Apple Mapy (zatím) nenaučily, Google této jejich slabiny ihned využil. Co na tom, že bude AR navigace dostupná i na iOS a nebude ji tedy problém využít právě i na “Phonu X”.

Takto vypadají Google Maps v CarPlay:

Jedná se už o druhý podobný kousek ze strany Googlu za posledních pár dní. V dřívějším videu však nepoukazoval Google na špatné Mapy, ale na nepříliš kvalitní fotky za zhoršených světelných podmínek. Nutno podotknout, že s těmi mají iPhony prakticky odnepaměti vcelku problémy, byť se každý rok jejich kvalita mírně zlepšuje. Na konkurenci ale zatím kvůli absenci třetího objektivu a různých softwarových vylepšení pro zkvalitnění nočních fotek stále ztrácí. To by se ale mohlo již letos na podzim změnit. Právě fotoaparáty totiž mají hrát u letošních iPhonů prim a to snad ve všech situacích.

Související články

Dnes nejčtenější