Zavřít reklamu

Google i nadále investuje do vývoje a výzkumu augmentované reality a nyní představil výsledek své práce. Jsou jím brýle s podporou rozšířené reality Glass Enterprise Edition 2, coby nástupce původního modelu. Od něho se samozřejmě v určitých funkcích liší, ale ani tato druhá verze nejspíš nebude cílit na veřejnost.

Glass Enterprise Edition 2 se budou prodávat za cenu 999$ a oproti předchůdci se mohou pochlubit především novým procesorem, USB-C nabíjecím konektorem pro rychlejší nabíjení a vylepšenou kamerou. Vzhledově jsou si obě verze velmi podobné, avšak výkon bude výrazně větší. Edition 2 budou obsahovat výkonný procesor od Snapdragon XR1 od společnosti Qualcomm, který je určen právě pro rozšířenou a virtuální realitu.

Většinu uživatelů jistě potěší i větší baterie a novinkou je také přechod na operační systém Android. Ten by měl zajistit snazší vyvíjení a aplikování nástrojů a aplikací přímo pro brýle. Už původní verze Glass Enterprise Edition byla původně zamýšlena jako masový produkt pro širokou veřejnost, avšak kvůli různým stížnostem na soukromí ostatních lidí se Google rozhodl přeorientovat na pracovní trh. Brýle tak nejvíce využívají například ve zdravotnictví či ve výrobních továrnách. A tyto společnosti si prý brýle velmi pochvalují a pozorují i rychlejší výrobu i kvalitu odvedené práce.

A Edition 2 mají ještě více zvýšit produktivitu firem, které je budou využívat. Zda tomu tak opravdu bude se dozvíme velmi brzy, protože Google vyzývá zájemce z řad firem, aby už nyní kontaktovali jejich obchodní tým. Glass Enterprise Edition 2 jsou zřejmě připraveny a mohou být v blízké době odeslány prvním zákazníkům.

Související články

Dnes nejčtenější