Zavřít reklamu

V nedávné době vydal Apple pod značkou Beats zcela nová sluchátka, která nesou označení Powerbeats Pro. Ta navazují na předchozí sérii Powerbeats a disponují zpevněným designem a odolností proti potu a vodě. Sluchátka se totiž pyšní certifikací IPX4, díky které by si měly poradit i s větším objemem vody. Naši zahraniční kolegové z magazínu MacRumors se proto rozhodli udělat testy, které nám nádherně prozradí, jak si Powerbeats Pro poradí s postrachem veškeré elektroniky – s vodou.

Powerbeats Pro:

Předchozí sluchátka Powerbeats 3 se častokrát potýkaly s nemalými problémy. Jelikož jsou navrženy přímo pro fitness nadšence, sluchátka údajně několikrát selhala z důvodu pouhého potu. Powerbeats Pro však disponují výše zmiňovanou certifikací IPX4, díky které by měly být odolné proti stříkající vodě ze všech úhlu, a to až po dobu deseti minut. Jestliže budeme používat sluchátka pouze pro cvičení, takováto odolnost by měla být více než dostačující a my bychom se neměli potkat s jediným problémem.

Při testování se zkoušela stříkající a tryskající voda, přičemž posléze byla sluchátka dokonce vložena do misky s vodou. Po všech těchto pokusech fungovaly Powerbeats téměř normálně a jakmile se z nich dostaly poslední zbytky vody, sluchátka opět hrála jako nová. Redaktoři z MacRumors provedli celkem šest testů, přičemž právě v tom posledním ponořili sluchátka na 20 minut do vody. Jak již bylo zmíněno, Powerbeats Pro si se vším poradily a vše fungovalo perfektně – tlačítka, zvuk i bezdrátové nabíjení.

Snímky z testování (MacRumors):

Ačkoliv jsou výsledky z testů skutečně obstojné, neměli bychom sluchátka využívat například při sprchování nebo je zbytečně vystavovat vodě. Po čase se totiž odolnost může zhoršit a my si tak můžeme Powerbeats Pro nenávratně poškodit. V současné době je taktéž nejasné, jak si sluchátka poradí s dlouhodobým vystavením vůči potu. Na tyto informace si budeme muset ještě chvíli počkat.

Související články

Dnes nejčtenější