Zavřít reklamu

V dnešním testu se podíváme na bezdrátová sluchátka Space Wireless One, za jejichž designem stojí Porsche Design a o technickou stránku věci se postaral tradiční výrobce audiotechniky KEF. Ten je známý především díky svým Hi-Fi reproduktorům a audio systémům, posledních několik let však společnost vyrábí i dvě své sluchátkové řady, přičemž zástupce jedné z nich máme dnes v testu.

Prvotní seznámení

KEF Space Wireless One jsou, jak už název napovídá, bezdrátovými sluchátky over-ear konstrukce, které nabídnou kvalitní zvukový projev, schopnost aktivního potlačení okolního hluku, špičkovou konstrukci s využitím kvalitních materiálů a prvotřídní design. Cenově se pohybují kolem 10 tisíc korun, za které kromě sluchátek dostanete ještě polotvrdý ochranný obal, audio kabel, audio přípojku do letadla a microUSB nabíječku.

O hudební produkci se starají dva 40 milimetrové měniče, jež disponují udávaným frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz, citlivostí 94 dB a impedancí 16 Ohmů. I když jde o bezdrátová sluchátka, je možné využít přibaleného audio konektoru pro klasický způsob zapojení. Pro bezdrátovou komunikaci se zde nachází Bluetooth 4.1 a kodek aptX. Výdrž baterie je v praxi solidní, odvíjí se však od způsobu používání. Nejdéle sluchátka vydrží v režimu klasického kabelového připojení a zapnuté funkci aktivního potlačení okolního hluku – v tomto případě je výdrž vestavěného akumulátoru o kapacitě 600 mAh zhruba 110 hodin. Jakmile přejdete do čistě bezdrátového režimu, v případě BT a ANC je výdrž 30 hodin, v případě BT bez ANC 40 hodin.

Zpracování

Kromě zvuku hraje u tohoto produktu prim také design, za kterým stojí designerské studio Porsche Design. Sluchátka tak zaujmou na první pohled jak svým provedením, tak použitými materiály. Rám sluchátek a panely jsou z hliníku, hlavový most a náušníky z příjemné koženky, která je doplněná paměťovou pěnou pro co největší pohodlí. O něj se u tohoto modelu nemusíte bát, sluchátka jsou velmi pohodlná i po třech hodinách na hlavě. Pomáhá tomu také relativně nízká hmotnost 330 gramů.

Ovládací prvky sluchátek se nachází na pravém náušníku a najdeme zde to, co bychom očekávali. Tedy třípolohové tlačítko pro zapnutí, kdy druhá poloha zapíná sluchátka jako taková, třetí pak ANC. Vedle se nachází trojice ovládacích tlačítek pro funkce play/pause, úpravu hlasitosti, přepínání písniček a příjem hovorů. Pro telefonování jsou sluchátka vybavena dvojicí mikrofonů, které fungují spolehlivě. Na náušnících se pak nachází ještě zdířka pro audio konektor a micro USB port pro nabíjení.

Zvuk

Zvukový přednes je jedním slovem příjemný. Oproti běžné (a zde standardně recenzované) produkci nabídne překvapivě umírněný poslech s vynikajícím rozlišením. Nejde o čistě referenční sluchátka, lehké zdůraznění především nižších frekvencí je trochu znát, rozhodně však nejde o dnes moderní přebasovaný zvukový projev, ve kterém se v hlubokých basech ztrácí veškeré další nuance poslouchané hudby. Naopak, u tohoto modelu je poslech velice vyvážený a velmi dobře srozumitelný. Osobně mi přijde, že sluchátka hrají lépe na vyšších úrovních hlasitosti, kde více vyniknou jednotlivé prvky hudby. Vnímání zvuku má však každý trochu odlišné a výše uváděné pocity jsou subjektivní.

Kvalita odhlučnění je dobrá, sluchátka nemají problém odfiltrovat běžný hluk způsobený veřejnou dopravou podobně hlučného místa. V tichém prostředí zapnuté ANC ještě trochu zdůrazní hloubku poslechu a umožní ještě větší vtažení do děje. Jedinou nevýhodou zvukového projevu Space Wireless One tak může být jen (pro někoho) přeci jen nižší hladina maximální hlasitosti, obzvláště v momentě, kdy vyšší hlasitost sluchátkům tak sedí. Z pozice posluchače, co hledá příjemný, čistý a detailní zvukový projev, avšak bez studiové neutrality, si nemohu na nic dalšího stěžovat.

Resumé

Trh s bezdrátovými sluchátky disponujícími ANC je v této cenové hladině velmi nabitý a vybere si na něm každý, dle svých konkrétních preferencí. KEF Space Wireless One nabídnou dobrý zvukový projev, fungující ANC a design, který je v tomto segmentu ojedinělý. Pokud je kombinace výše uvedeného to, co od sluchátek očekáváte, touto volbou nesáhnete vedle.

  • KEF Space Wireless One si můžete v černé či titanové barevné variantě zakoupit zde.

Související články

Dnes nejčtenější