Zavřít reklamu

Letos jsme se dočkali vydání dvou vlajkových lodí, které mají přímo konkurovat loňskému iPhonu XS Max. Jedná se o Samsung Galaxy S10 a OnePlus 7 Pro, přičemž všechny tři telefony doposud disponují LTE modemy. Magazín PCMag se proto ve spolupráci s Cellular Insights rozhodl provést jejich srovnání v příjmu signálů a my nyní můžeme nahlédnout na data, která nám prozradí jasného vítěze.

iPhone XS Max:

V jablečném telefonu iPhone XS Max nalezneme čip XMM7560, o jehož výrobu se postaral Intel, zatímco Galaxy S10 a OnePlus 7 Pro nabídnou X24, který je pro změnu z dílny Qualcommu. Qualcomm X24 je papírově lepší a měl by přinést lepší výsledky, což se v testu taktéž potvrdilo, i když se čip od Intelu držel těsně v závěsu. Hodnota internetové agregace, která ukazuje na fakt, kolik uživatelů může v jednom okamžiku sdílet maximální vyhrazenou rychlost, je u iPhonu XS Max nastavena na pět a nabídne maximálně 1 Gb/s. To však hravě strčí do kapsy Galaxy S10, který nabídne maximální teoretickou rychlost až 2 Gb/s a hodnotu agregace sedm. OnePlus 7 Pro za Samsungem jemně pokulhává, jelikož stejně jako u iPhonu nabídne hodnotu agregace pouhých pět a kvůli tomu je jeho maximální teoretická rychlost nastavena na 1,2 Gb/s.

Prohlédněte si výsledky testů a konkurenty iPhonu:

První testy byly provedeny s dobrým dosahem signálu, kde výsledky byly téměř podobné. K výše zmiňované trojici PCMag taktéž přidal telefon LG V40, který byl označen za nejlepší mobilní telefon v ohledu na příjem signálu pro rok 2018. Nejlepších hodnot dosáhl OnePlus 7 Pro a LG V40, přičemž těsně za nimi se umístil iPhone XS Max a s nejnižší rychlostí se bohužel potkal Samsung Galaxy S10. V testech při horším signálu však iPhone XS Max za svou konkurencí značně zaostával a čipy od Qualcommu jej doslova strčily do kapsy.

Od roku 2020 se i Apple plně přesune k čipům od společnosti Qualcomm, a to z důvodu vyřešení jejich dlouhodobých soudních sporů. Z tohoto důvodu Intel oznámil ukončení jejich vývoje 5G modemů, které by se do iPhonů dostaly nejdříve v roce 2021. V letošních jablečných telefonech však pravděpodobně ještě nalezneme čipy od tohoto známého výrobce procesorů a na změnu si tedy budeme muset ještě počkat.

Související články

Dnes nejčtenější