Zavřít reklamu

Možná už jste se ocitli na vašem iPhonu či iPadu v situaci, kdy jste nutně potřebovali otevřít .zip soubor. Samozřejmě k tomu existují různé aplikace, avšak proč byste si měli stahovat zbytečně další aplikaci, když to jde jednoduše prostřednictvím Zkratek? Pomocí zkratek, na které se podíváme v dnešním návodu, si můžete jednoduše rozbalit archiv .zip přímo na vašem iOS zařízení. K dispozici jsou dvě možnosti – buď si necháte rozbalit všechny soubory najednou, nebo si zvolíte individuální soubory z archivu k rozbalení. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Rozbalení všech souborů najednou

Při použití této zkratky dojde k rozbalení všech souborů do speciální složky na iCloudu. Jednoduše si ve vašem systému najděte soubor .zip, který chcete extrahovat. Poté zvolte možnost pro otevření pomocí aplikace Zkratky a ze seznamu zkratek vyberte zkratku Extract All Files from Archive. Zkratku si můžete přidat pomocí tohoto odkazu. Poté stačí stisknout tlačítko Načíst zkratku.

Rozbalení individuálních souborů

Pomocí této zkratky si můžete vybrat, které soubory chcete ze .zip souboru rozbalit. Opět si najděte .zip soubor a otevřete jej pomocí aplikace Zkratky. Poté vyberte zkratku s názvem Extract Individual Files from Zip Archive. Nyní se vám zobrazí každý soubor z archivu zvlášť a záleží jen na vás, kam si jej uložíte. Zkratku si můžete přidat pomocí tohoto odkazu. Poté stačí stisknout tlačítko Načíst zkratku.

Takto jednoduše si můžete ušetřit práci při rozbalování souborů .zip. Nejlepší na tom je, že nemusíte stahovat žádné aplikace třetí strany. Jednoduše si stačí načíst zkratku a je hotovo. Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak aplikace Zkratky je opravdu velice sofistikovaná a můžete v ní udělat prakticky jakýkoliv program, který dokáže nejen vám ulehčit práci. Máte i vy tip na nějaké skvělé zkratky? Dejte nám to vědět do komentářů.

extrahovat_soubory_zip_Fb

Dnes nejčtenější

.