Zavřít reklamu

To, o čem se spekulovalo mezi majiteli servisů na mobilní zařízení v posledních měsících, nastalo během včerejšího večera. Společnost Google začala postupně vypínat kampaně servisů mobilních telefonů a tabletů, včetně těch, které opravují produkty společnosti Apple. K vypínání kampaní dochází postupně po celém světě a je tak možné, že nyní ještě reklamy například na nějaký Apple servis vidíte.

Oficiální stanovisko je takové, že společnost Google nedokáže z pochopitelných důvodů ověřit kvalitu každého jednoho servisu, a proto raději nechce neautorizované servisy propagovat vůbec. Google se nebojí pouze problematických oprav, ale také možnosti zneužití osobních údajů ze zařízení, která servisům zákazníci svěřují. Celosvětově tak neautorizovaná servisní střediska věnující se opravám smartphonů a tabletů nadále nemohou inzerovat v rámci reklamní sítě společnosti Google, která nese název Adsense. Společnost Google taktéž uvedla inzerentům, kteří se na ní obrátili kvůli zrušení svých kampaní, že v následujících měsících bude pracovat na vytvoření schvalovacího procesu, který umožní ověřit, zda je daný servis autorizovaným servisním centrem pro dané produkty.

Pokud projde servis ověřením, bude mít možnost ukazovat se v rámci reklam společnosti Google. Musí to však být autorizovaný servis a ty například u Applu spočítáte v rámci ČR a SR na prstech. Konkrétně se pak společnost Google odvolává na položku ve svých pravidlech označenou jako Technická podpora pro spotřební technologické produkty a online služby, která je zajišťována třetí stranou. Mezi příklady je pak uvedeno: Technická podpora pro řešení potíží, zabezpečení, odstraňování virů, připojení k internetu, online účty (například resetování hesla nebo řešení potíží s přihlášením) nebo instalaci softwaru. Více informací přímo od Google pak naleznete zde.

Naše zdroje nám potvrdily, že dalším důvodem, který však Google oficiálně neuvedl, je snaha samotných výrobců, aby nebyly nadále propagovány neautorizovaná servisní centra. Problém je totiž v tom, že pokud zákazník přijde do neautorizovaného servisu, ten se často vydává za autorizovaný, ukazuje loga společnosti dané společnosti a tváří se jako klasický servis dané společnosti. Často se také stává, že takový servis uvádí, že používá pouze originální díly výrobce. Problém je však v tom, že to není pravda a zákazníci jsou poté po opravě často zklamáni kvalitou nových dílů nebo samotné opravy. Některé servisy tak kazí jméno samotnému výrobci, protože si lidé myslí, že nekvalitní díl je skutečným originálem, případně pak, že i samotný servis je autorizovaným servisním centrem. Pokud tedy bude v nejbližších dnech hledat například Apple servis, může se vám stát , že objevíte pouze ty autorizované Applem.

Související články

Dnes nejčtenější