Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, jak spoluzakladatel Facebooku Chris Hughes vyzval svého bývalého kolegu Marka Zuckerberga prostřednictvím komentáře v listě The New York Times ke zrušení jeho rozsáhlé sociální sítě. Hughes ve svém komentáři mimo jiné uvedl, že by měl být zrušen nákup platforem WhatsApp a Instagram společností Facebook, a Zuckerbergovu sociální síť označil za silný a mocný monopol. Zuckerbergova reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

K Hughesovu komentáři se Mark Zuckerberg vyjádřil v průběhu rozhovoru, který poskytl francouzské rozhlasové stanici France 2. Návrh, se kterým Hughes ve svém komentáři v New York Times přišel – tedy zrušení Facebooku – by podle Zuckerberga „absolutně ničemu nepomohlo“. Zuckerberg svou síť vcelku pochopitelně ze všech sil hájí a tvrdí, že velikost a moc Facebooku je pro uživatele ve skutečnosti dobrá. Vyzdvihl například přínos Facebooku v období voleb, do kterých společnost podle Zuckerberga investuje „miliardy dolarů ročně“.

V rozhovoru dále zdůraznil, že rozpočet na bezpečnost Facebooku byl v letošním roce větší, než příjem společnosti v době, kdy se před pár lety stala veřejně obchodovatelnou. Podle Zuckerberga je to především díky tomu, že se jemu a jeho týmu podařilo vybudovat „úspěšný byznys, který to nyní může podpořit“.

Facebook čelí čím dál ostřejší kritice ze strany některých politiků a regulátorů. Kvůli skandálu s Cambridge Analytica společnost dodnes jedná s Federální obchodní komisí a s velkou pravděpodobností ji čeká pokuta, která může dosáhnout až pěti miliard dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější