Zavřít reklamu

Oficiální premiéra letošních iPhonů je sice ještě poměrně daleko, již nyní však víme o jejich designu díky velkému množství všemožných úniků téměř vše. Jasno je například v jejich designu, který se oproti loňským modelům změní jen díky přepracování zad u všech modelů. Zatímco prémiové verze totiž dostanou do vínku trojitý fotoaparát, nástupce iPhonu XR 2 se bude moci konečně pochlubit fotoaparátem duálním, jehož sílu bychom si měli užít především při portrétních fotkách. Tento model jste si sice mohli na našem webu v minulosti prohlédnout již na řadě renderů a koncepů, pokud si však stále nedokážete udělat o této novince příliš dobrý obrázek, zaujmout by vás mohl jeho model vytvoření na 3D tiskárně na základě uniklých CAD výkresů a dalších detailů. O jeho vytvoření se postaral japonský portál MacOtakara, který se před pár týdny vytasil i s maketami iPhonů 11. 

Jak můžete v galerii vidět, designově se fotoaparát iPhonu XR 2 od jeho prémiových bratříčků iPhonu 11 a 11 Max příliš lišit nebude. Přestože se pochlubí “pouze” dvěma objektivy, Apple jej zasadí do čtvercového modulu, jako je tomu i u zbylých dvou iPhonů a to pravděpodobně především kvůli snaze své telefony pro letošní rok designově co nejvíce sjednotit. Žádných dalších designových změn vyjma nových barevných variant se však XR 2 nedočká. Pokud jste tedy doufali například v zúžení rámečků kolem displeje či zmenšení horního výřezu, máte bohužel smůlu. Nic takového se minimálně pro letošek konat nebude. 

Přestože se designově iPhone XR 2 příliš nezmění, svými vylepšeními dokáže rozhodně zaujmout. Těšit se u něj totiž můžeme opět na tentýž procesor, který bude tepat i v prémiových iPhonech 11 – tedy na A13 Bionic, který bude stejně jako jeho loňský předchůdce založen na 7nm technologii. XR 2 by pak měl dále nabídnout i podporu obousměrného bezdrátového nabíjení, která by měla potěšit zejména majitele nové generace AirPods s bezdrátově dobíjecím pouzdrem. V úvahu pak připadá i navýšení RAM paměti či nová úložná varianta. Na odhalení veškerých vylepšení si však budeme muset počkat až do září.

Související články

Dnes nejčtenější