Zavřít reklamu

Zavádění platební služby od Applu dále pokračuje, a po dlouho očekávaném Česku se dočkal také Island. Americký gigant spouští službu ve spolupráci s bankami Arion Banki a Landsbankinn, které už to oznámily na svých oficiálních stránkách a na Twitteru. Brzy se k nim zřejmě přidají další bankovní instituce v zemi, přesný datum ale zatím neznáme.

Jak je u Applu zvykem, držel spuštění v naprosté tajnosti až do poslední chvíle. Spuštění tak bylo trochu překvapením, protože se Apple ani banky o ničem nezmínily prakticky do dnešního rána. Island je zatím zřejmě nejmenší zemí, co se počtu obyvatel týče, ve které Apple svou bezkontaktní platební metodu spouští. Ostrovní země má necelých 350 tisíc obyvatel, což je opravdu málo, a jiné trhy by si zasloužily spuštění dříve. Pozitivní je, že pomocí Apple Pay zaplatíte na Islandu doslova kdekoliv, dokonce i uprostřed „ničeho“. Bezkontaktní platební terminály jsou tu totiž skutečně velmi rozšířené.

Takto jednoduše lze Apple Pay aktivovat na iPhonu: 

Předsevzetí Applu pro tento rok zní jasně – spustit Apple Pay ve více než 40 zemích, čemuž se se současnými 37 zářezy pomalu blíží. Těsně před námi se dočkalo spuštění také Německo a Polsko, a na příchod už banky pomalu připravují i naše nejbližší sousedy na Slovensku. Apple Pay je pro Apple dalším zlatým dolem, jenom letos vzrostly její tržby o dvě miliardy dolarů (tj. přes 230 miliard Kč), čemuž hodně napomáhá rostoucí obliba platební služby, která zaznamenala jenom v roce 2019 více než 2 miliardy provedených transakcí.

Spuštění Apple Pay - Island

Související články

Dnes nejčtenější