Zavřít reklamu

V posledních letech Microsoft usilovně pracuje na vývoji svého headsetu pro rozšířenou realitu, který nese označení HoloLens 2. Přestože spousta médií tento skvost označují za nadčasový, tentokrát poměrně znatelně selhal. Microsoft totiž aktuálně pořádá konferenci vývojářů v americkém Seattlu, kde se setkal se vcelku trapným momentem.

HoloLens 2:

Softwarový gigant měl předvést předělanou scénu přistání na měsíci, o kterou se kdysi postarala známá mise Apollo. Místo opěvovaného dema však z celé akce sešlo, jelikož celá show zkrátka selhala. Na to reagoval přímo z pódia autor Andrew Chaikin se slovy, že prezentovat živé demo je pravděpodobně o poznání těžší, než skutečně na měsíci přistát. Následně pouze poděkoval za strávený čas a bez dalších slov z pódia odešel. Diváci tento moment pochopitelně absolutně nepochopili a netušili, co se bude nadále dít. Vu chvíli se na pódiu objevil současný výkonný ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella, který ve skutečnosti o problémech s prezentací nic netušil a pouze věděl, že něco není správně. Pokud by však demo bylo ve výsledku úspěšné, jednalo by se o další milník na poli této pokročilé technologie a všichni v sále by z tohoto bylo nadšení. Na tvorbě dema spolupracoval Microsoft se společností Epic Games, která stojí například za herním trhákem Fortnite.

Demo přitom mělo fungovat tak, že se hologramy měly promítat přímo do headsetů ze vzdálených počítačů, v čemž měl pomoct právě populární Unreal Engine od společnosti Epic Games. Tudíž celý obraz se měl vykreslit na nějakém vzdáleném silném počítači, přičemž obraz měl být poté pouze odeslán do headsetů. Bohužel celá akce se nepodařila a Microsoft si tedy odnáší pořádnou ostudu.

Související články

Dnes nejčtenější